Arsenal šokoval Chelsea (Premier League – dohrávky)

V anglickej Premier League boli v stredu večer na programe dve atraktívne dohrávky. Videli sme bitku o Londýn, a tiež súboj Manchestru City s Brightonom.

Po posledných výsledkoch Arsenalu sa od Chelsea v londýnskom derby na Stamford Bridge očakávalo víťazstvo. Kanonieri sa však v hodine dvanástej prebudili a predviedli vynikajúci výkon, vďaka ktorému nakoniec slávili pomerne nečakaný úspech.

Veľkého rivala zdolali v jeho chráme 4:2. Veľký podiel na víťazstve mal mladučký kanonier Eddie Nketiah. 22-ročný strelec sa do čierneho trafil hneď dvakrát. Okrem neho sa do listiny strelcov zapísali aj ďalšie dve obrovské nádeje The Gunners, Emile Smith Rowe a Bukayo Saka.

Úradujúci šampión sa v súboji s Brightonom rozbiehal pomalšie. V prvom dejstve recept na Roberta Sancheza nenašiel. Skóre sa menilo až po zmene strán.

Citizens sa nakoniec radovali z pohodlného víťazstva 3:0. Za víťazstvom nasmeroval šampióna v 53. minúte Riyad Mahrez. O dvanásť minút neskôr si alžírsky futbalista pripísal aj asistenciu. Gól pripravil mladému Philovi Fodenovi. Skóre v poslednej desaťminútovke uzavrel Bernardo Silva.