Real potrebuje víťazstvo, Hellas navštívi Kalábriu

Tromi zápasmi uzavrieme 36. kolo španielskej LaLigy. Okrem toho zavítame prostredníctvom kamery aj na futbalové štadióny do Talianska a Nemecka.

Ťahákom programu bude zápas v hlavnom meste Španielska. Real Madrid musí zareagovať na víťazstvo Atlética a v domácom prostredí zdolať Granadu.

Barcelona opäť zaváhala a Real má príležitosť osamostatniť sa na druhom mieste. V prvom rade si však musí udržať kontakt s Los Colchoneros. S Granadou to nebude jednoduché, aj keď štvrťfinalista Európskej ligy momentálne neprežíva dobré obdobie. Z ôsmich ligových zápasov prehral až päť. Silných súperov však vie poriadne potrápiť, o čom sa pred nedávnom presvedčila aj Barcelona. Granada koncom apríla pomohla madridským klubom a zvíťazila na Camp Nou 2:1.

Real si musí dávať pozor, pretože by sa mu ľahko mohlo podariť niečo podobné. Pre biely balet je tento zápas absolútne kľúčový. Ak ho nevyhrá, tak prežije sezónu bez trofeje a na to Merengues nie sú v posledných rokoch zvyknutí.

Granada si s najväčšou pravdepodobnosťou od európskych pohárov oddýchne. Proti Realu však budú hráči namotivovaní za každých okolností. Granada zdolala Real naposledy v roku 2013 a bolo to pomerne kuriózne. Jediný gól zápasu si do vlastnej siete strelil najlepší strelec v histórii madridského klubu Cristiano Ronaldo.

Granada – Real Madrid (komentuje D. Mucha)

Real Sociedad a Real Betis strácajú pomerne dosť bodov, Villarreal to však absolútne nevie využiť a podobne ako rivali stráca body ako na bežiacom páse. Preto je až na siedmom mieste. Na chrbát mu navyše dýcha Celta Vigo, ktorá sa dostala do vynikajúcej formy. Po štyroch víťazstvách v rade stráca na žltú ponorku už iba dva body a Villarreal musí vo Valladolide bodovať naplno.

Tri zápasy z posledných štyroch ale prehral. Sľubne rozbehnutá sezóna by tak mohla skončiť veľmi zle. Pokiaľ Villarreal prehrá finále Európskej ligy s Manchestrom United a príde aj o siedme miesto, tak sa v budúcej sezóne v pohárovej Európe nepredstaví. Vzhľadom na projekt, ktorý vedenie spolu s Unaiom Emerym pred sezónou vytvorilo, by to bolo obrovské sklamanie.

Real Valladolid – Villarreal (D. Mucha)

K Európskej lige sa bude chcieť v Eibare priblížiť spomínaný Betis, ktorý v minulom kole konečne ukončil sériu šiestich remíz v rade. V domácom prostredí si poradil s Granadou, s priamym konkurentom v boji o poháre. Na prípadné oslavy ale musí tím Manuela Pellegriniho ešte chvíľu počkať. K dobru má len dva body a už po dnešnom kole by sa situácia mohla otočiť. Boj o miestenky do Európskej ligy bude podobne ako boj o titul napínavý až do posledného kola.

Eibar – Real Betis (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

SERIE A

Aj v Taliansku skompletizujeme 36. kolo, svoj predposledný domáci zápas v Serie A bude hostiť mestečko Crotone. Klub z Kalábrie si dá od prvoligového futbalu minimálne ročnú pauzu a bude za to zrejme aj rád. V aktuálnom ročníku bolo Crotone zo všetkých účastníkov najhoršie. Ukázalo sa tak, že je Serie A jednoducho nad jeho sily.

S utrápeným Hellasom by si ale nováčik mohol pripísať šiesty triumf a na poslednú chvíľu preskočiť Parmu. Mužstvo z Verony túžilo po pohároch, v druhej polovici sezóny sa však dostalo do hernej krízy, z ktorej sa nevie vymotať. Hellas vyhral iba jeden zápas z predchádzajúcich desiatich, až sedem duelov prehral.

FC Crotone – Verona (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

2. BUNDESLIGA

15:25 DS2 Kiel – Regensburg (K. Jakubovič)