Potvrdí Turín svoje udržanie v Serie A?

Dohrávané stretnutie 25. kola Serie A môže mať mimoriadny význam najmä pre klub z Turína.

Tomu sa podarilo vyškriabať nad čiaru zostupu a chcel by nad ňou zostať aj po skončení sezóny. Aktuálne má k dobru nielen tri body, ale aj práve tento zápas a ak by dnes získal čo i len bod, už pred posledným kolom ročníka mu môžu odovzdať miestenku do toho nasledujúceho.

Forma Turínčanov je však katastrofálna. Po domácom výprasku 0:7 od milánskeho AC si na nich „zmlsla“ aj Spezia, ktorá im na cestu domov nabalila štyri kúsky. Jediným strelcom pri 11 inkasovaných góloch v týchto dvoch dueloch bol Belotti, aj ten sa presadil z bieleho bodu.

Aj Lazio naposledy ťahalo za kratší koniec, keď v rímskom derby na trávniku AS prehrali 0:2. A rovnako bez bodov zostalo aj v zápasoch vo Florencii a Neapole. Doma to je však  úplne iné Lazio. Na svojom štadióne stratilo naposledy body pri prehre s Hellasom ešte v polovici decembra 2020, odvtedy ťahá v lige 12-zápasovú sériu domácich víťazstiev. A dnes večer, hoci v tabuľke sa zo svojho šiesteho miesta nemôže posunúť už ani nahor ani nadol, bude Simone Inzaghi určite chcieť aj trináste.

Dohrávka 25. kola Serie A
Lazio – Turín (komentuje M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.