Udrží sa West Brom na špici?

Futbalový víkend na PREMIER SPORT odštartujeme šlágrom anglickej Championship.


Na štadión piateho Stoke City zavíta aktuálny líder tabuľky. West Bromwich je spoločne s Bournemouthom jediným celkom ligy, ktorý v novom ročníku ešte neokúsil trpkosť porážky. Oba tímy majú na konte šesť víťazstiev a štyri remízy, v prospech WestBromu hrá lepšie skóre.  

To si budú chcieť zverenci francúzskeho trénera Valeriena Ismaela ešte vylepšiť na Bet365 Stadium. Nečaká ich však nič jednoduché, Stoke je na svojom trávniku vždy veľmi nepríjemné. Navyše, v aktuálnej sezóne sa Potters zatiaľ darí nad očakávania. keď nazbierali iba o štyri body menej ako ich dnešný rival.  

Napriek tomu budú miernym favoritom duelu hostia. Najväčšou hrozbou je stále len 23-ročný Karlan Grant. Mladý útočník sa konečne dostáva do formy a začína splácať 15 miliónov libier, ktoré do neho klub minulý rok v októbri investoval. Potvrdil to aj v dvoch predchádzajúcich zápasoch, v ktorých zaznamenal tri góly.  

V prospech West Bromwichu hovorí aj štatistika z posledných vzájomných zápasov. The Baggies vyhrali tri zápasy zo štyroch, naposledy sa však z troch bodov radovali práve futbalisti Stoke City.  

Súboj Stoke City – West Bromwich pre vás bude od 20:40 na PREMIER SPORT 1 komentovať Filip Mentel.