V Nemecku na programe dva šlágre

Po takmer dvojtýždňovej prestávke sa do boja o body vracajú aj dva najväčšie kluby Bundesligy.

A budú to mať poriadne náročné. Bayern Mníchov príde do mníchovskej arény preveriť prebudená Borussia Mönchengladbach. Bayern môže v prípade víťazstva definitívne obhájiť titul deviatykrát v rade. Oslavovať mohol už pred dvomi týždňami, vtedy však šokujúco podľahol Mainzu 1:2.

Futbalisti Gladbachu sa prebudili v najvhodnejšom čase. Z posledných šiestich zápasov prehrali iba raz, pripísali si až štyri víťazstvá. Kvôli zlému začiatku sezóny im však ani vynikajúci záver sezóny nemusí stačiť na kvalifikáciu do pohárovej Európy. Osud už nemajú vo vlastných rukách.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Gladbach stráca na šiesty Leverkusen štyri body a v Mníchove žiadne zadarmo nedostanú. Bavori chcú oslavovať už dnes. Borussia by im však opäť mohla pokaziť radosť, podobne ako v prvom vzájomnom zápase sezóny. Práve Gladbach pripravil Bayernu jednu zo štyroch ligových prehier.

V Borussia Parku zvíťazili Die Fohlen 3:2 napriek tomu, že v už v 26. minúte prehrávali 0:2. Do polčasu však stihol vyrovnať Jonas Hofmann, ktorý sa v priebehu desiatich minút trafil dvakrát. Krátko po zmene strán poslal domácich do vedenia Florian Nehaus, jeho gól bol napokon víťazný.

V posledných troch kolách pôjde ešte o veľa Robertovi Lewandowskemu. Najlepší strelec ročníka strieľa gól každých 61 minút. Ani to mu však nemusí stačiť na prekonanie streleckého rekordu Gerda Müllera, na ktorý momentálne potrebuje streliť štyri góly. Proti Gladbachu mu to však vôbec nejde. V sedemnástich zápasoch strelil Die Fohlen iba päť gólov.

Atraktívne ofenzívne stretnutie vám ponúkneme aj s našim predzápasovým televíznym štúdiom. Filip Mentel v ňom privíta Heňa Benčíka.

Bayern – Mönchengladbach (komentuje S. Suvák)

Nemenej zaujímavé to bude v Signal Iduna Parku, kde uvidíme súboj piatej Borussie Dortmund s druhým Lipskom. Die Schwarzgelben sa podobne ako futbalisti Gladbachu spamätali za päť minút dvanásť a zo všetkých síl sa snažia vybojovať miestenku do Ligy majstrov.

Na štvrtý Frankfurt strácajú pred dnešným súbojom jeden bod. Pred malou prestávkou sa im v Bundeslige nesmierne darilo. Borussia vyhrala štyri zápas v rade, vďaka čomu sa jej podarilo znížiť náskok najväčších rivalov. Podvečer to ale bude mať mimoriadne náročné.

Lipsku sa sen o titule opäť rozplynul. V závere sezóny neustálo tlak zo siedmich duelov vyhralo iba tri. O najcennejšiu trofej v krajine sa pokúsi o rok. Už ale bez Juliana Nagelsmanna, ktorý sa po sezóne presunie práve na lavičku najväčšieho rivala. Mladý tréner povedie od budúcej sezóny Bayern, kde vystrieda Hansiho Flicka. Teraz sa ale s Lipskom pokúsi uhájiť druhé miesto v tabuľke.

Nebude to jednoduché, pretože Nagelsmannovi sa v súbojoch s Borussiou nedarí. Z desiatich duelov ju dokázal zdolať iba raz. Štyrikrát remizoval a päťkrát s ňou prehral.