Valladolid so šancou uniknúť hrobárovi z lopaty

V strede týždňa je na programe dohrávka 33. kola španielskej LaLigy. Zavítame na San Mamés.

Athletic Bilbao sa po prekvapivom víťazstve s lídrom tabuľky pokúsi o ďalší trojbodový zápis. V tomto prípade bude favoritom, pretože na San Mamés privíta osemnásty Real Valladolid.


Zatiaľ čo Baskovia bodovali naplno, Valladolid sa cez víkend iba podelil s nováčikom súťaže z Cádizu. Na gól Oscara Plana odpovedal po hodine hry Cala. Kráľovský klub stráca pred dnešným duelom na záchranu jeden bod. Naposledy vyhral začiatkom marca.

Baskický klub je určite s posledným víťazstvom spokojný, viac by ho však potešil úspech aspoň v jednom finále Copa del Rey. V apríli sa odohrali dve, pretože finále z minulej sezóny bolo kvôli pandémii odložené. To prvé prehral Athletic s najväčším rivalom zo San Sebastiánu 0:1, o dva týždne neskôr nestačil v tohtoročnom finále ani na Barcelonu, s ktorou prehral dokonca 0:4.

S veľkou pravdepodobnosťou prišiel o účasť v európskych pohároch. Triumfom v Copa del Rey by sa priamo kvalifikoval do Európskej ligy. Cez LaLigu to už zrejme nepôjde. Bilbao stráca na siedmy Villarreal osem bodov. Večer sa pokúsi stratu stiahnuť a oplatiť Valladolidu prehru z úvodného vzájomného zápasu. Real vyhral v domácom prostredí 2:1.

Athletic Bilbao – Real Valladolid (komentuje D. Mucha)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS1 Fürth – Sandhausen (S. Suvák)