Veľkolepé finále! Boj o Ligu majstrov na troch štadiónoch

V Taliansku je o titule dávno rozhodnuté, najväčšou otázkou ostáva, kto doplní Inter a Atalantu v milionárskej lige šampiónov. O posledné dve miestenky sa uchádzajú tri mužstvá.

Najťažšie zo všetkých to bude mať AC Miláno, ktoré v poslednom kole zavíta práve na štadión obávanej Atalanty Bergamo, ktorá pred tromi dňami zlyhala vo finále Coppa Italia.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Domáci si v minulom kole zaistili umiestnenie v prvej štvorke, stále však môžu skončiť až na štvrtom mieste Serie A. To sa im máli a preto Rossoneri v žiadnom prípade nemôžu očakávať, že dostanú v Bergame body zadarmo.

Za takúto náročnú situáciu si môžu zverenci Stefana Pioliho sami. V minulom kole iba remizovali na San Sire s Cagliari a prišli o dôležité dva body. Teraz si budú musieť stratu vynahradiť na Gewiss Stadium v Bergame. A to bude mimoriadne náročné, pretože Bergamaschi vyhrali sedem ligových zápasov v rade. Okrem iných si v lige poradili aj s Juventusom.

AC je naopak v posledných týždňoch pomerne silné na štadiónoch súperov. Okrem zahanbujúcej prehry s Laziom (0:3), vyhrali červeno-čierny vonku šesť zápasov. Pri posledných dvoch návštevách dokonca nastrieľali 10 gólov. Juventusu dali tri, mestskému rivalovi z Turína dokonca sedem. Podľa všetkého sa máme na čo tešiť.

Oveľa prijateľnejšieho súpera má SSC Neapol, ktorý je v porovnaní s milánskym AC a Juventusom najväčším favoritom na umiestnenie v prvej štvorke. Hellas Verona by za normálnych okolností rozhodne nebol jednoduchým súperom, jeho momentálna forma však hovorí opak.


Hellas prežíva najväčšiu hernú krízu od návratu do Serie A. Z dvanástich duelov vyhral iba jeden a môže byť vďačný za to, že si počas výbornej jesene vybojoval vynikajúci náskok.

Mužstvo Ivana Juriča preferuje defenzívny štýl futbalu a Neapol v každom prípade nečaká jednoduchá úloha. Partenopei budú musieť čím skôr streliť gól, pretože s narastajúcim časom príde nervozita a Neapol takéto momenty v tejto sezóne vôbec nezvláda.

Najhoršiu východiskovú situáciu má bývalý šampión z Turína. Juventus stráca na Neapol bod a do Ligy majstrov sa dostane iba v prípade víťazstva. Pokiaľ AC a Neapol vyhrá, nebudú starej dáme stačiť ani tri body.


Čerstvý víťaz Coppa Italia v stredu dokázal, že má stále víťazenie vo svojej DNA. Bianconeri porazili Atalantu Bergamo na Mapei Stadium 2:1. O góly sa postarali mladé hviezdičky Dejan Kuluševski a Federico Chiesa. Obaja patria k svetlým zábleskom Pirlovho mužstva v tejto sezóne.

Keď už hovoríme o 42-ročnom trénerovi, jeho budúcnosť v Turíne je neistá, nech už dnešný zápas dopadne akokoľvek. S Bolognou má Juventus v každom prípade priaznivú vzájomnú bilanciu. Dnes sa pokúsi o desiate víťazstvo v rade. Na Stadio Renato Dall’Ara prehrali Bianconeri iba jeden zápas z tridsiatich.

Program Serie A 38. kolo
Atalanta – AC Miláno 
(komentuje M. Petro)
Neapol – Verona (T. Bahník)
Bologna – Juventus (R. Kmeťo)
Inter – Udinese (R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
20:40 DS6 Spezia – AS Rím
20:40 DS8 Turín – Benevento
20:40 DS7 Sassuolo – Lazio