Využije Barcelona príležitosť a stane sa novým lídrom LaLigy?

Barcelona odohrala kvôli finále Copa del Rey v LaLige o jeden zápas menej ako jej rivali. Večer to napraví v dohrávke s Granadou. Pokiaľ v nej uspeje, prvýkrát poskočí na prvé miesto tabuľky.


Barcelona vyhrala po prehratom El Clásicu s Realom tri súťažné zápasy v rade. Okrem dvoch ligových triumfov s Getafe a Villarrealom zdvihla nad hlavu aj trofej pre víťaza Copa del Rey.

Napriek prehre s najväčším rivalom a veľmi zlej jeseni, sa môžu Blaugranas už dnes prepracovať do čela súťaže a na konci sezóny oslavovať domáce double. S tým zrejme na konci minulého kalendárneho roka nepočítal ani ten najzaritejší fanúšik.

Madridské Atlético ale úlohu lídra nezvláda a stráca body takmer v každom druhom zápase. Po El Clásicu sa v dvoch zápasoch z troch pošmykol aj majstrovský Real, ktorý zase raz doplatil na nízku efektivitu pred bránkou súpera.

Katalánci naopak so strieľaním gólov nemajú žiadny problém a strelecky sa im darí najmä v posledných zápasoch. V aktuálnom ročníku strelili už o 20 gólov viac ako Los Blancos.

Dnes to ale pre domácich nebude úplne jednoduché, pretože na Camp Nou zavíta ambiciózna Granada, ktorá po výrazných stratách Realu Sociedad, Betisu a Villarrealu zacítila šancu na kvalifikáciu do pohárovej Európy. Na žltú ponorku stráca pred dnešným zápasom sedem bodov a neúspech v ňom by mohol pre jej pohárové nádeje znamenať možno definitívny koniec. Naopak víťazstvo by ich oživilo ešte výraznejšie.

18:25 DS2 FC Barcelona – Granada (komentuje D. Mucha)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS1 Hamburg – Karlsruher (T. Bahník)