Zažije Leicester po roku rovnaké sklamanie?

Bolo naozaj ťažké vybrať si jeden zápas z desiatich. Všetky zápasy posledného kola anglickej Premier League sa hrajú v rovnakom čase. Nakoniec sme sa rozhodli pre zápas Leicester – Tottenham, v ktorom pôjde o všetko. Obaja rivali potrebujú zvíťaziť.

Záver tejto šialenej sezóny nám priniesol zopár pozitív. Tou hlavnou je pomalý návrat fanúšikov na štadióny. Aj posledný súboj Leicesteru by si malo vychutnať zopár tisícok tých najvernejších.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Je viac ako isté, že si dres Tottenhamu posledný krát oblečie Harry Kane. Anglický kanonier sa po poslednom domácom zápase veľavravne lúčil s hŕstkou fanúšikov, pre ktorých je doslova modlou.

Do akého klubu prestúpi, zatiaľ nie je známe. Podľa viacerých zdrojov preferuje kapitán Albionu zotrvanie v rodnej krajine, majiteľ Spurs Daniel Levy by ho ale radšej predal do inej súťaže.

Poobede sa ale bude najlepší strelec ročníka snažiť zo všetkých síl, aby pre svojich spoluhráčov vybojoval aspoň miestenku do Európskej ligy. Spurs to ale nemajú vo vlastných rukách. Nielenže musia zdolať silný Leicester, ale zároveň musia dúfať v prehru West Hamu, ktorému v súboji so Southamptonom stačí bod.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Líšky sú na tom veľmi podobne. Aktuálne sú na piatej pozícii o skóre za Liverpoolom, ktorý ich predbehol v minulom kole a o bod za Chelsea, ktorej naposledy podľahli na Stamford Bridge. V prípade, že rivali prehrajú, bude stačiť líškam na vysnený postup bod.

Chelsea hrá v Birminghame s Aston Villou, zatiaľ čo Liverpool privíta londýnsky Crystal Palace. Obaja rivali to majú podstatne ľahšie, ako zverenci Brendana Rodgersa.

Nech to dopadne akokoľvek, Leicester si v každom prípade sezónu 2020/21 navždy zapamätá. Prvýkrát v klubovej histórii dokázal ovládnuť FA Cup a po piatich rokoch priniesol do vitríny aj druhú najvýznamnejšiu trofej v krajine.

Zápas Leicester – Tottenham vám prinesieme v priamom prenose na PREMIER Sport. Sprevádzať ho bude naše tradičné štúdio s Marekom Skáčikom, do ktorého tentokrát zavíta Boris Kitka. Ostatné zápasy pre vás budeme monitorovať nielen v štúdiu, ale aj počas priameho prenosu.

Leicester City – Tottenham Hotspur (komentujú M. Lukáč , K. Jakubovič)