Futbalový maratón od dopoludnia až do neskorého večera

V nedeľu sme si pre vás na PREMIER SPORT 1 pripravili futbalový program na celý deň.

Odštartujeme ho o 11:00 návratom k sobotňajšiemu duelu Championship medzi Middlesbrough a Blackpoolom. Komentovať ho bude Karol Jakubovič.

O 12:55 sa v priamom prenose pozrieme na súboj škótskeh Premiership medzi St. Johnstone a Celticom. Domácim sa v minulom kole podarilo prelomiť sériu šiestich prehier v rade, keď zvíťazili na trávniku Motherwellu, teraz však budú čeliť súperovi z kategórie najťažších. Celtic neprehral v Premiership už 17 zápasov, z ktorých až 16 vyhral a po tri body si pôjde aj v McDiarmid Parku. Komentovať bude Filip Mentel.

O 14:55 nás v Serie A čaká súboj tabuľkových susedov, ôsmy FC Turín privíta siedme Udinese. Oba kluby v predchádzajúcich piatich stretnutiach zaznamenali len jednu výhru, domáci k nej pridal tri remízy, hostia dve. V jesennom zápase sa z troch bodov v Udine tešil po výhre 2:1 Turín a zebry by sa chceli za tento výsledok revanšovať. Komentátorom duelu bude Martin Petro.

O 18:25 budeme v LaLige svedkami súboja z opačných koncov tabuľky. Real Sociedad prežíva mimoriadne vydarenú sezónu a v tabuľke mu patrí skvelé tretie miesto. Vďačí za to aj sedemzápasovej sérii bez prehry, počas ktorej päťkrát vyhral a naposledy si odviezol bod aj zo štadióna Santiaga Bernabéua. Real Valladolid naopak čaká náročný boj o záchranu, len bod ho delí od pásma zostupu. Po piatich prehrách v rade v minulom kole konečne zabodoval a hneď naplno, keď doma zdolal 1:0 Valenciu. Jasným favoritom je v tomto súboji domáci tím, varovným prstom je však pre neho výsledok vzájomného merania síl z konca októbra, keď vo Valladolide prehral 0:1. Sprevádzať týmto duelom vás bude Dalibor Mucha.

O bodku za nedeľňajším futbalovým programom sa postará ženská FA Super League, spolu s Filipom Mentelom od 20:30 sa pozrieme na sobotňajšie londýnske derby medzi Tottenhamom a Chelsea.