Futbalový výlet na ostrovy

V sobotu popoludní navštívime na PREMIER SPORT 1 tri futbalové štadióny na ostrovoch.

O 13:25 začneme v Škótsku, kde v tabuľke tretí Aberdeen vyzve lídra súťaže Celtic. Domáci ťahajú sériu, počas ktorej striedajú výhry s prehrami, na svojom trávniku sú však mimoriadne silní, z ostatných paitich duelov majú päť víťazstiev so skóre 16:2. Celtic má ale v lige skvelú fazónu, od nečakanej prehry u St. Mirren vyhral osem zápasov v rade. Katolíkom sa darí aj proti Aberdeenu, neprehrali s ním už 18 súťažných duelov v rade a favoritom budú teda aj dnes.

Priamy prenos komentuje Dalibor Mucha.

O 15:55 sa presunieme do Anglicka, v Championship bude rozbehnutý West Brom hostiť Rotherham. Domáci zahájili veľký únik z pásma ohrozenia, keď zo svojich 26 bodov v 21 zápasoch získali až v 12 v posledných štyroch.

Hosťom sa naopak príliš nedarí, v predchádzajúcich ôsmich zápasoch okrem nečakanej výhry v Sheffielde prehrali až päťkrát a dvakrát remizovali. Ak sa WBA podarí natiahnuť víťaznú sériu už na päť duelov, poskočí v tabuľke do ešte pokojnejších vôd. Duel bude komentovať Stano Suvák.

Mimoriadne atraktívnu bitku ponúkne večerný duel, v ktorom sa od 18:25 stretnú tabuľkoví susedia – štvrtý Norwicha a tretí Blackburn.

Tímy delí v tabuľke jediný bod. Kanáriky sa na vzájomný súboj naladili výhrou u labutí zo Swansea, naopak Rovers nečakane doma „pukli“ s Prestonom North End vysoko 1:4.

Kluby proti sebe naposledy stáli v sezóne 2020/21, úspešnejší bol Norwich, ktorý v Blackburne vyhral 2:1 a doma remizoval 1:1. Kto uspeje tentokrát bude spolu s vami sledovať Stano Suvák.