Guardiola si konečne poradil s Tuchelom, ManUnited a Liverpool zakopli (Premier League 6. kolo)

V úvodných dvoch dueloch 6. kola Premier League sa domácim mužstvám nedarilo.

Chelsea nestačila v superšlágri kola na úradujúceho šampióna Premier League. O víťazstve Manchestru City rozhodol po zmene strán Gabriel Jesus. Pep Guardiola v Premier League prvýkrát našiel recept na Thomasa Tuchela. Chelsea prehrala prvý zápas v ročníku.

Rovnako ako Manchester United. Bodovo naprázdno vyšli aj diabli z Old Trafford. Napriek prevahe nedokázali vsietiť Aston Ville ani jeden gól a v záverečných minútach prišiel trest.

Fanúšikov v divadle snov utíšil Kortney Hause. Obranca však mohol byť o pár minút neskôr smutným hrdinom. V pokutovom území zahral nešťastne rukou a rozhodca bez váhania odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bruno Fernandes, bohužiaľ pre United trestuhodne prestrelil bránu. Uvidíme, či mu loptu aj nabudúce prenechá Cristiano Ronaldo.

Poriadne zaujímavé to dnes bolo aj na King Power Stadium v Leicesteri. Fanúšikovia nakoniec videli štyri góly a parádu v podaní Maxwela Corneta, ktorý si otvoril strelecký účet v Premier League. Najdôležitejšou postavou stretnutia však nebol nik iný ako domáci miláčik Jamie Vardy, ktorý okrem vlastného gólu strelil aj dva do siete Burnley.

Dnes bolo naozaj na čo pozerať. Potvrdil to aj posledný priamy prenos, v ktorom sme videli až šesť gólov. Nováčik z Londýna dokonale šokoval Liverpool a po remíze 3:3 ho obral ho o dva body.