Browns sa pokúsia o nemožné, Brady a spol proti Saints

Už dnes nad ránom sa dozvieme kompletné semifinálové zloženie americkej NFL. Do hry sa vracia obhajca Superbowlu z Kansasu, v akcii uvidíme aj svätcov z New Orleans a pirátov z Tampy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Kansas City Chiefs ako víťaz konferencie postúpil priamo do štvrťfinále. V ňom si počkal na súpera z Wild card round. Ten vzišiel z dvojice Pittsburgh Steelers – Cleveland Browns. Favoritom zápasu boli oceliari, ktorí v prvých dvanástich kolách základnej časti absolútne dominovali celej lige. Ideálnu formu si ale vôbec nenačasovali dobre. V závere sezóny prehrali štyri ligové zápasy z piatich. Ten posledný práve s Browns, ktorí si s nimi dokázali poradiť aj o týždeň neskôr v prvom kole play-off. O víťazstve napokon rozhodla už prvá štvrtina zápasu, v ktorej mužstvo z Clevelandu absolútne dominovalo a vyhralo ju v pomere 28:0. Steelers sa neskôr chytili a vyhrali všetky tri nasledujúce tretiny, obrovský náskok Browns ale nedokázali stiahnuť. Cleveland vyhral 48:37.

Dnes večer bude mať ešte náročnejšiu úlohu. V Divisional round si zmeria sily s najlepším tímom v súťaži. Chiefs síce prehrali v sezóne dvakrát, ale to si mohli s ohľadom na okolnosti dovoliť. Najmä poslednej ligovej prehre netreba prikladať žiadnu váhu. Mužstvo z Kansasu už nemohlo zaknihovať „Perfect season“ bez jedinej prehry, a tak iba šetrilo sily na play-off. Vo vyraďovacej fáze opäť hodlá preukázať svoje kvality a spoliehať sa bude predovšetkým na svoje najväčšie eso v zostave, ktorým nie je nik iný ako hviezdny quarterback Patrick Mahomes.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

21:00 DS3 Kansas City Chiefs – Cleveland Browns

Posledný semifinalista vzíde z dvojice New Orleans Saints – Tampa Bay Buccaneers. Papierovým favoritom budú svätci, ale v play-off je možné všetko a piráti majú rozhodne kvality na to, postúpiť do konferenčného finále, v ktorom ich čakajú Packers z Green Bay. Saints obsadili v konferencii NFC druhé miesto, vo Wild card round vyradili pomerne s prehľadom z hry Chicago Bears. Brady a spol zrejme ešte potrebujú čas, výkony v prvej sezóne nie sú také, aké vedenie po angažovaní jedného z najikonickejších hráčov hry očakávalo. Napriek tomu je Tampa stále v hre o titul.

V osemfinále vyradila futbalový tím z Washingtonu. Ten ale postúpil do play-off z najhoršej divízie. Svätci budú pre hráčov Tampy oveľa tvrdším orieškom. V tejto sezóne si dnešní súperi zmerali sily už dvakrát. Buccaneers ťahali v oboch prípadoch za kratší koniec. V New Orleans prehrali 23:34, doma sa zmohli iba na tri body a prehrali 3:38.

00:35 PS New Orleans Saints – Tampa Bay Buccaneers

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.