Kto ovládne Super Bowl?

Jeden z najväčších zápasov na svete, ktorý sledujú milióny fanúšikov je konečne tu. Už dnes nad ránom sa dozvieme, kto získa najprestížnejšiu trofej za oceánom.

V tohtoročnom finále si zmerajú sily futbalisti Kansasu City Chiefs a Tampy Bay Bucaneers. Je to vôbec prvýkrát v histórii súťaže od roku 1967, čo sa do finále prebojoval domáci výber. Finálový zápas sa odohrá v Raymond James Stadium v Tampe a PREMIER Sport pri tom nebude chýbať.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

FAVORITOM SU CHIEFS

Mužstvo z Kansasu je aktuálnym držiteľom Super Bowlu a aj v tejto sezóne jasne preukázalo, že je najkvalitnejšie v celej súťaži. Prakticky na žiadnom poste nemá slabinu. Je to nesmierne talentovaný tím, ktorý má obrovské množstvo zbraní v útoku i v obrane. Piráti budú mať čo robiť.

Najväčšou hviezdou Chiefs je ospevovaný quarterback Patrick Mahomes, ktorému by mala patriť budúcnosť. Jemu však patrí už aj súčasnosť a práve on by mohol byť tým, ktorý prekoná legendárneho Toma Bradyho, s ktorým si to dnes rozdá tvárou v tvár.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Tom Brady vyhral prvý Super Bowl zo šiestich vtedy, keď mal Patrick Mahomes len šesť rokov. Získal ho ako 24 ročný. V rovnakom veku ho získal aj Mahomes, ktorý ho ale môže už dnes obhájiť.

Brady v každom prípade zostane naveky legendou tohto športu a  jedným z najlepších športovcov v histórii. Dnes si zahrá rekordné desiate finále. Trofej vyhral šesťkrát s New Englands Patriots, pred touto sezónou sa rozhodol pre zmenu a jasne dokázal, že práve on bol kľúčom k úspech. Patriots sa tento rok neprebojovali ani do play-off, Buccaneers sú vo finále takmer po dvadsiatich rokoch.

Do finále postúpili z Wild Card, čo sa naposledy podarilo Baltimoru Ravens v roku 2012. Trofej Vincea Lombardiho vyhrala Tampa iba raz, v roku 2002 zdolala Oakland. Brady je len druhý quarterback, ktorý vyhral AFC aj NFC. Môže byť prvý, kto vyhrá Super Bowl v oboch konferenciách.

Dnešní finalisti sa v aktuálnej sezóne stretli iba raz. Bolo z toho tesné víťazstvo Chiefs v pomere 27:24. Chiefs sa pokúsia obhájiť titul, čo sa naposledy podarilo New England Patriots v rokoch 2004 a 2005 s Tomom Bradym.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dnešný superzápas vysielame už od 23:30. Na PREMIER Sport opäť nebude chýbať predzápasové štúdio. K televíznym obrazovkám vás pozýva aj populárny Jindřich „Doktor“ Rajchl, ktorý si vrchol sezóny samozrejme nenechá ujsť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.