V NFL spoznáme prvých semifinalistov

Play-off americkej NFL je v plnom prúde, v hre o titul ostáva už len osem tímov. Pred nami je takzvaný Divisional round, ktorý odštartujeme už dnes večer dvomi štvrťfinálovými zápasmi.

Prvý semifinalista najprestížnejšej súťaže v americkom futbale vzíde z dvojice Green Bay Packers – Los Angeles Rams. Barani dokázali v prvom kole play-off vďaka zodpovednej práci defenzívy prekvapiť na Lumen Field v Seattli a pokúsia sa o to opäť dnes večer v Green Bay. To bude podľa všetkého ešte minimálne o úroveň náročnejšie. Nielen kvôli tomu, že budú čeliť víťazovi konferencie, ale aj kvôli náročnému prostrediu, v ktorom zápas odohrajú. Lambeau Field v Amerike prezývajú ako „Frozen Tundra“ a to bude pre chlapcov zo slnečnej Kalifornie naozaj náročná prekážka. Domácich by malo navyše prísť podporiť zhruba 6000 fanúšikov. Všetko faktory hovoria v prospech domácich Packers. Dokážu potvrdiť úlohu favorita a postúpiť do konferenčného finále?

22:00 DS3 Green Bay Packers – Los Angeles Rams

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Zaujímavý zápas by sme mali vidieť v Buffale. Bills prežívajú fantastickú sezónu a radi by si ju predĺžili čo najdlhšie. Na Bills Stadium privítajú v druhom kole play-off nepredvídateľných futbalistov Baltimoru Ravens. Tento duel by mohol byť najvyrovnanejší zo všetkých a rozhodnúť by ho mohla jedna jediná chyba. Oba tímy disponujú veľmi kvalitným kádrom, silní sú v defenzíve i ofenzíve. Herný prejav je však veľmi odlišný a preto by mohol byť tento zápas nesmierne atraktívny aj pre nezainteresovaného diváka. Bills sú odkázaní predovšetkým na výkony quarterbacka Josha Allena, ktorý prežíva naozaj fantastickú sezónu. To je ale na druhej strane nevýhodou Buffala, pretože hra Bills je oveľa čitateľnejšia. Ravens hrajú tímovejšie a v útoku majú viacero šikovných hráčov, ktorí vedia súperovej obrane podkúriť. Ofenzíva Ravens je najbehavejšia v lige, čo bude pre obranu Buffala ďalší veľký problém. Ak nepodá Josh Allen ďalší excelentný výkon, vo finále konferencie pravdepodobne uvidíme mužstvo z Baltimoru.

2:10 PS Buffalo Bills – Baltimore Ravens

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.