Brady proti Packers, Bills sa pokúsia o šok

Už dnes v noci spoznáme finalistov NFL. O postup sa bude bojovať v Green Bay a v Kansase.

Prvý semifinálový duel uvidíme práve na Lambeau Field v Green Bay. Víťaz konferencie National Football sa o postup pobije s Tampou Bay Buccaneers. Piráti v premiérovej sezóne s legendárnym Tomom Bradym obsadili v konferencii až piate miesto, napriek tomu splnili predsezónny cieľ, ktorým je účasť v najlepšej štvorke. Na ceste do finále ich čaká posledná prekážka.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Zatiaľ tá najväčšia v sezóne. Packers sú favoritom na postup, v tomto ročníku prehrali iba tri zápasy, momentálne ťahajú sedemzápasovú víťaznú šnúru. Kvalitu majú na všetkých postoch, v porovnaní s Buccaneers sa nespoliehajú na jednu veľkú hviezdu, prezentujú sa skôr tímovým výkonom, a to je pre súpera oveľa náročnejšie brániť.

V tejto sezóne si dnešní rivali zmerali sily iba raz. Bolo z toho celkom jednoznačné víťazstvo Tampy. Boli to práve piráti, ktorí pripravili Green Bay prvú prehru sezóny. V domácom prostredí zvíťazili v pomere 38:10. Packers dostanú ideálnu príležitosť na revanš.

Green Bay Packers – Tampa Bay Buccaneers

Obhajca Superbowlu a pravdepodobne najsilnejší tím v lige sa pokúsi zopakovať úspech z minulého roka. Najprv bude musieť prejsť cez Buffalo Bills, azda najväčšie prekvapenie ročníka. Buffalo nakoniec v základnej časti obsadilo vynikajúce druhé miesto hneď za Kansas City Chiefs.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bills prehrali v sezóne iba tri zápasy, ten posledný v novembri minulého roka. Odvtedy ťahajú osemzápasovú víťaznú sériu. V prvom kole play-off sa ale poriadne natrápili s Colts, nakoniec postúpili po tesnom víťazstve 27:24. Vo štvrťfinále to už ale bola pomerne suverénna jazda. S Baltimore Ravens si Bills poradili celkom jednoznačne 17:3.

Teraz ich čaká tá najnáročnejšia možná prekážka. Chiefs zatiaľ nepôsobia najsuverénnejším dojmom, ale v kľúčových zápasoch vedia zabrať a ukázať, že sú o level vyššie ako ostatní. Aj dnes sa samozrejme budú spoliehať na vynikajúceho quarterbacka Patricka Mahomesa, ktorý z individuálneho hľadiska prežíva ďalšiu veľkolepú sezónu, ktorú plánuje zakončiť úspechom.

Kansas City Chiefs – Buffalo Bills