UFC Fight Night: Santos vs Walker

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nám v noci zo soboty na nedeľu ponúka ďalší nabitý event. Vrcholom večera bude atraktívny súboj v poloťažkej váhe.

Sily si v klietke zmerajú dvaja drsní chlapi, ktorí rozdávajú knokauty ako na bežiacom páse. Obaja navyše pochádzajú z Brazílie, čo súboju na atraktivite len a len pridá. V súboji generácií vyzve skúsený Thiago Santos ambiciózneho Johnyho Walkera.


Aktuálna štvorka rebríčka Thiago Santos má však na konte tri prehry v rade, čo je jeho najhoršia séria v bohatej kariére. Rodák z Ria de Janeira, ktorý dokázal knokautovať aj aktuálneho šampióna Jana Blachowicza, najprv padol v titulovom súboji s Jonom Jonesom, čo mu pravdepodobne podlomilo nohy. Odvtedy sa nedokázal vrátiť na víťaznú vlnu. Následne nestačil ani na veterána Glovera Teixeiru, ani na nebezpečného Aleksandara Rakiča. Víťazstvo potrebuje ako soľ.

Jeho o osem rokov mladší rival, ktorý tiež pochádza z Ria, nastúpi na svoj siedmy zápas v UFC. Je jednou z vychádzajúcich hviezd UFC. Bývalý šampión Ultimate Challenge MMA aj European Beatdown rád bojuje v postoji, jeho súboje bývajú veľmi atraktívne, takže sa máme na čo tešiť.

Naposledy ukončil už v prvom kole nepríjemného Ryana Spanna. Predtým si však pripísal dve prehry. V oktagone sa od posledného víťazstva v septembri 2020 neukázal. Pre aktuálnu desiatku poloťažkej váhy pôjde zatiaľ o najväčšiu výzvu v kariére.

Galavečer v obľúbenej Apex aréne v Las Vegas samozrejme ponúkne viacero atraktívnych súbojov. Na karte sa objavia aj také mená ako Kevin Hollland, či Krzysztof Jotko.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú R. Kmeťo, T. Kohout)
Thiago Santos vs. Johny Walker
Kevin Holland vs. Kyle Daukaus
Aspen Ladd vs. Macy Chiasson
Niko Price vs. Alex Oliveira
Krzysztof Jotko vs. Misha Cirkunov
Alexander Hernandez vs. Mike Breeden