UFC Fight Night: Smith vs Spann

Po týždňovej odmlke sa o slovo opäť hlási UFC. Tentokrát nám ponúkne zaujímavý event, ktorého vrcholom bude súboj dvoch ambicióznych borcov v poloťažkej váhe.

Aktuálna šestka rebríčku Anthony Smith vyzve v oktagone Ryana Spanna, ktorý sa nachádza tesne mimo prvej desiatky na jedenástom mieste. Obaja borci sú v oslnivej forme.

Anthony Smith prehral z posledných deviatich zápasov len tri. Za prehry sa však hanbiť nemusí, pretože zaváhal len so skutočnou elitou poloťažkej váhy. V klietke nestačil na legendárneho Jona Jonesa, aktuálneho titulového vyzývateľa Glovera Teixieru a na nepríjemného Aleksandara Rakiča. V posledných dvoch zápasoch si však pripísal dve suverénne víťazstvá v prvom kole.

Najprv utiahol v polovici prvého kola na Triangle Choke Devina Clarka, tento rok v máji zase rozkopal nohu Jimmymu Crutemu. Ide o veľmi skúseného bojovníka, ktorý má v profesionálnej MMA kariére na konte 35 víťazstiev. 54 percent víťazstiev dosiahol knokautom.

Jeho dnešný súper disponuje v poslednom období ešte lepšou bilanciou. V porovnaní so Smithom však Ryan Spann nečelil takým silným súperom. Bilancia 9 víťazstiev z posledných desiatich zápasov je však aj napriek tomu pozoruhodná.

Obaja borci sú veľmi všestranní. Majú veľmi dobrý postoj, sú však extrémne nebezpeční aj na zemi. Smith má čierny pás v BJJ a Spann dosiahol 58 percent víťazstiev submisiou. Obaja sa navyše snažia ukončiť zápas čo najskôr, takže sa môžeme tešiť na poriadne atraktívnu bitku.

UFC Fight Night: (komentuje R. Kmeťo, Samuel Pirát Krištofič)
Anthony Smith vs. Ryan Spann
Ion Cutelaba vs. Devin Clark
Ariane Lipski vs. Mandy Bohm
Christos Giagos vs. Arman Tsarukyan
Nate Maness vs. Tony Gravely
Joaquin Buckley vs. Antonio Arroyo

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.