Karamelky privítajú Villans, majster navštívi Southampton

Sobotňajší program 23. kola anglickej Premier League zahájime v Goodison Parku. Okrem Liverpoolu navštívime prostredníctvom televíznych kamier aj Manchester, Leeds, či Southampton.

Futbalisti Evertonu odštartujú v sobotu popoludní novú éru po odchode Rafaela Benitéza. Skúsený španielsky lodivod to mal nahnuté už niekoľko týždňov, definitívny koniec však prišiel až po minulotýždňovej prehre na štadióne vtedy posledného Norwichu. Jeho nástupca zatiaľ známy nie je.

Tentoraz sa karamelky predstavia v domácom prostredí. V Goodison Parku privítajú nebezpečnú Aston Villu, ktorá im nedávno uchmatla z kádra Lucasa Digneho. Okrem toho získal Steven Gerrard na hosťovanie s opciou na trvalý prestup aj Philippa Coutinha, takže od Villans toho v druhej polovici sezóny očakávame naozaj veľa.

Birminghamský klub sa určite pokúsi atakovať priečky zaručujúce účasť v európskych pohároch. Na tie však momentálne stráca až dvanásť bodov, takže rozhodne potrebuje zabrať. V posledných týždňoch sa ale futbalistom Aston Villy zbierať body až tak nedarí.

Z piatich zápasov prehrali až tri, naposledy sa v domácom prostredí podelili s diablami z Manchestru. Zlatý bod pre Villans vybojoval práve vyššie spomínaný Coutinho, ktorý sa do Premier League vrátil vo veľkom štýle. Na gól potreboval po vystriedaní menej ako trinásť minút.

Everton sa po hrôzostrašnej sérii prepadol až na 16. miesto tabuľky. K dobru má momentálne iba šesť bodov a preto musí ostať na pozore. Vzhľadom na posledné výsledky budú miernym favoritom na úspech hostia, ktorí vyhrali prvý vzájomný zápas sezóny s prehľadom 3:0.

Okrem zápasu týždňa vám na PREMIER Sport 2 ponúkneme aj dôležitý súboj na Elland Road. Leeds United sa pokúsi obrať o body zúfalý Newcastle United

The Magpies majú na konte dve remízy v rade. Neboli pritom ďaleko od toho, aby v domácich zápasoch s Manchestrom United a Watfordom bodovali naplno. Žiaľ ani jeden zásah Allana Saint-Maximina na trojbodový zápis nestačil. V prvom prípade obral straky o dva body v 71. minúte Edinson Cavani, naposledy až v 88. minúte Joao Pedro.

Newcastle je predposledný, posledné Burnley však odohralo až o tri stretnutia menej. Straky momentálne strácajú na záchranu v neúplnej tabuľke dva body. Leeds je jedným z rivalov v boji o udržanie a preto si ďalšiu stratu nemôžu dovoliť.

Nabitý program uzavrieme v Southamptone, kde sa predstaví úradujúci šampión a zároveň suverénny líder tabuľky. Manchester City opäť dokazuje, že v Premier League z dlhodobého hľadiska prakticky nemá konkurenciu. Už teraz disponuje 11 bodovým náskokom pred druhým Liverpoolom.

Citizens ťahajú v lige ďalšiu fantastickú sériu. Vyhrali dvanásť zápasov v rade, až v ôsmich zápasoch si navyše dokázali udržať čisté konto. V nastolenom trende plánujú zverenci Pepa Guardiolu pokračovať, aby si urobili čo najväčší náskok ešte predtým, ako odštartuje vyraďovacia fáza Ligy majstrov.