Kladivári a diabli zvedú súboj na diaľku

Po dvojtýždňovej prestávke sa na scénu vracia Premier League. Najvyššia futbalová súťaž v Anglicku bude počas týždňa pokračovať zápasmi 24. kola. 

V utorok sa do akcie vrátia dvaja ašpiranti na umiestnenie v prvej štvorke. Manchester United sa predstaví na Turf Moor. Na štadióne posledného celku súťaže zabojuje o tretie ligové víťazstvo v rade.  

Predtým si diabli poradil s Brentfordom a následne v priamom súboji o štvrté miesto zdolali West Ham. Pred pár dňami však Manchester United zrazil hrebienok druholigový Middlesbrough, keď ho po penaltovom rozstrele nečakane vyradil z FA Cupu.  

Burnley už pohárové starosti nejakú dobu netrápia. Za to v lige ich má nad hlavu. Situácia sa nezlepšila ani po víkendovej dohrávke 17. kola. The Clarets iba remizovali v šesťbodovom súboji o všetko s Watfordom a naďalej ostali na dne ligovej tabuľky.  

Napriek kolísavým výkonom Manchestru United nič nenasvedčuje tomu, že by sa na nepriaznivej situácii Burnley malo po dnešnom zápase niečo zmeniť. Diabli si budú chcieť zasa raz udobriť rozhnevaných fanúšikov, na Turf Moor pricestujú s cieľom bodovať naplno. 

Ešte o pár minút skôr sa dá lopta do pohybu na Olympijskom štadióne v Londýne. West Ham United privíta vo svojom chráme osemnásty Watford.  

Kladivárov delili iba sekundy od podobnej hanby, akú cez víkend prežili hráči Manchestru United. Bola by ešte omnoho väčšia, pretože vo 4. kole FA Cupu čelili poloamatérskemu tímu Kidderminster, s ktorým dokonca prehrávali až do 91. minúty.  

V nadstavenom čase ale zakročil miláčik The Hammers Declan Rice. Po prihrávke striedajúceho Fornalsa poslal súboj do predĺženia. V ňom sa nakoniec šťastena usmiala na favorita. Víťazný gól strelil v posledných sekundách nadstaveného času Jarrod Bowen

Futbalistov West Hamu stál postup v každom prípade množstvo síl, ktoré im môžu v dnešnom zápase chýbať. Sršne momentálne prežívajú mizerné obdobie, v desiatich kolách vybojovali iba dva body za dve remízy s priamymi konkurentmi v boji o záchranu. To ale nič nemení na tom, že v Londýne budú bojovať o každý centimeter a súperovi rozhodne nedarujú body zadarmo.   

Program 24. kola Premier League
PS1 Burnley FC – Manchester United (komentuje M. Skáčik)
PS2 West Ham United – Watford