Foxes zaútočia na Etihad, The Blues na Villa Park

Napriek zhoršenej pandemickej situácii na britských ostrovoch neostaneme ani tento rok na populárny Boxing Day bez futbalu. Na PREMIER Sport vám ponúkneme až štyri stretnutia z najprestížnejšej futbalovej ligy na svete. 

Jedným z najväčších ťahákov 19. kola by mal byť súboj na Etihad Stadium. Manchester City privíta vo svojom stánku Leicester City. V posledných rokoch ponúkali vzájomné súboje veľmi atraktívne a vyrovnané bitky a my veríme, že vynikajúce futbalové predstavenie uvidíme aj tento raz. 

Zatiaľ čo ManCity sa od úvodu sezóny drží na najvyšších priečkach, líškam to v aktuálnom ročníku príliš nejde. Najmä úvod bol zo strany Foxes veľmi nevydarený.  

Situácia sa ale postupne začína vylepšovať. Leicester dosiahol niekoľko dobrých výsledkov a vyšplhal sa na deviate miesto tabuľky. Navyše má dva zápasy k dobru.  

Sky Blues ale budú pre hostí tvrdým orieškom. V posledných týždňoch sa prepracovali do fantastickej formy. Vyhrali osem ligových zápasov v rade a usadili sa na prvom mieste tabuľky. 

V minulosti ukázali, že ak sa dostanú do podobnej formy, tak je extrémne náročné zastaviť ich. Trojbodový náskok môže ale z ničoho nič zmiznúť a preto musia Citizens ostať na pozore. Ak sa chcú udržať až do konca kalendárneho roka na prvom mieste tabuľky, musia v domácom súboji s Leicesterom podať 100-percentný výkon.

V rovnakom čase zabojujú o body aj futbalisti West Hamu United, ktorí momentálne neprežívajú ideálne obdobie. Kladivári uspeli iba v jednom zápase z posledných piatich, čo ich napokon stálo teplé miestečko v prvej štvorke.  

Napriek poklesu formy budú v domácom súboji so Southamptonom favoritom na celkové víťazstvo. Svätci zbierajú body len sporadicky a je dosť pravdepodobné, že ich v nasledujúcom kalendárnom roku čaká tuhý boj o záchranu. Momentálne majú k dobru iba šesť bodov. 

Veľmi atraktívne stretnutie by sme mali vidieť aj v Birminghame. Aston Villu prídu preveriť hviezdy londýnskej Chelsea, ktoré sa pokúsia aspoň mierne vylepšiť spackaný záver roka.  

The Blues vyhrali v decembri iba dva zápasy z piatich a v podstate sami sa pripravili o prvé miesto v tabuľke. Na lídra aktuálne strácajú už šesť bodov.  

Villans sa pod vedením nového trénera Stevena Gerrarda prebrali a okamžite začali získavať cenné body. Vyhrali štyri stretnutia zo šiestich, nestačili len na ManCity a Liverpool. Obom favoritom navyše cestu za víťazstvom poriadne skomplikovali, futbalistov Chelsea rozhodne nečaká jednoduchá úloha. 

Program uzavrieme v Brightone. Na Amex Stadium priletia včielky z hlavného mesta. Brentford sa pokúsi atakovať prvú desiatku a nadviazať na posledné víťazstvo v súboji nováčikov. 

V západnom Londýne si The Bees naposledy poradili s Watfordom 2:1. V premiérovom ročníku medzi elitou to bol pre nich už piaty triumf. To je o jeden viac, ako má momentálne na konte Brighton. Súboj tabuľkových susedov je už aj v tomto štádiu sezóny nesmierne dôležitý. Víťaz si posledné dni v roku určite vychutná o niečo viac.  

Program 19. kola Premier League 
Manchester City – Leicester City (komentuje M. Lukáč) 
Aston Villa – Chelsea (K. Jakubovič) 
West Ham – Southampton  
Brighton – Brentford (K. Jakubovič)