Kladivári cestujú na zakliaty Emirates, Londýn navštívia aj svätci

Anglická Premier League nám v strede týždňa ponúkne dva zaujímavé duely v rámci 17. kola. Centrom diania bude hlavné mesto.   

Stredu večer nám spestrí najmä bitka dvoch ambicióznych londýnskych rivalov, ktorí sa chcú za každú cenu umiestniť v prvej štvorke súťaže. Arsenal privíta vo svojom modernom stánku West Ham United

The Hammers zatiaľ nabitý kalendár v závere roka vôbec nezvládajú. Vyhrali iba jeden ligový duel z posledných piatich. Naposledy nedokázali streliť ani jeden gól na Turf Moor a z Burnley si odniesli iba bod.

Proti silným súperom sa však v tejto sezóne vedia vyhecovať k neuveriteľným výkonom, čo na vlastnej koži nedávno pocítili hráči Chelsea i Liverpoolu. S obomi ašpirantmi na titul si West Ham poradil zhodne 3:2.  

Kanonieri sa cez víkend po dvoch nešťastných prehrách s Evertonom a Manchestrom United vrátili na víťaznú vlnu. Na Emirates Stadium predviedli suverénny výkon, o víťazstve so Southamptonom rozhodli už v prvej pol hodine, počas ktorej rozvlnili sieť dvakrát v priebehu šiestich minút. Po zmene strán uzavrel skóre stretnutia Gabriel. Arsenal stráca po víkende na West Ham už len dva body.

V derby si bude musieť družina Mikela Artetu poradiť bez svojho kapitána, alebo lepšie povedané bývalého kapitána. Vedenie totiž Pierrovi-Emerickovi Aubameyangovi odobralo kapitánsku pásku a Gabončan chýba v nominácii aj na dnešný zápas. Všetko nasvedčuje tomu, že sa bývalý hráč Borussie Dortmund so severom Londýna čoskoro rozlúči nadobro.  

The Gunners možno nájdu novú oporu v Martinovi Odegaardovi, ktorý sa po slabšom začiatku dostáva do formy. Nór skóroval v troch stretnutiach v rade. Zdravá konkurencia v podobe Emila Smith-Rowa mu zrejme prospieva.  

Ani pre kladivárov, ani pre trénera Davida Moyesa, nepatria výlety do červenej časti severného Londýna k obľúbeným. Moyes viedol svoj tím na štadióne Arsenalu 17-krát, úspešný nebol ani v jednom prípade. West Ham prehral z posledných jedenástich zápasov na severe Londýna desať.

O dôležité body sa bude v stredu večer bojovať aj o pár kilometrov južnejšie. O pol hodinu skôr si to v Selhurst Parku rozdajú futbalisti Crystal Palace s hráčmi Southamptonu

Oba tímy momentálne prežívajú slabšie obdobie, o niečo lepšia nálada je ale predsa len v kabíne orlov. Hráči Crystal Palace cez víkend ukončili čakanie na bodový zisk, po troch prehrách zdolali v domácom prostredí nepríjemný Everton 3:1.

Patricka Vieiru určite potešil najmä výkon ospevovaného Conora Gallaghera, ktorý sa v posledných týždňoch dostal do parádnej formy a patrí k ťahúňom mužstva. Karamelkám vsietil dva góly a stal sa hlavnou hviezdou stretnutia. Ak bude 21-ročný odchovanec Chelsea podávať takéto výkony aj naďalej, tak sa s veľkou pravdepodobnosťou po sezóne vráti naspäť na Stamford Bridge. 

Svätci získali v posledných piatich kolách iba dva body za remízy s Leicesterom a Brightonom. Po facke na severe Londýna klesli na 16. miesto tabuľky. Ak podajú The Eagles rovnaký výkon, ako v súboji s Evertonom, tak by si doma mali poradiť aj so svätcami.  

Program 17. kola Premier League 
PS1 Arsenal FC – West Ham United (komentuje M. Lukáč) 
PS2 Crystal Palace – Southampton