Koniec prestávky, Premiership znova roztáča zápasový kolotoč

Po vyše mesiaci sa zápasový kolotoč opäť roztáča aj v škótskej Premiership. Vo štvrtok večer sa naživo pozrieme na predohrávaný zápas 17. kola medzi Glasgowom Rangers a Hibernian.

Jazdci nastúpia v Ibrox Parku už pod vedením nového manažéra Micka Bealea, ktorý vystriedal Giovanni van Bronckhorsta. Domáci stihli počas pauzy odohrať aj prípravný zápas, s Bayerom Leverkusen vyhrali po dvoch góloch Tillmana a jednom Arfielda 3:0.

Hibernian by mal byť pre Bealea prijateľný súper pri premiére v súťažnom zápase. Hostia z predchádzajúcich siedmich ligových duelov prehrali až šesť a aktuálne ťahajú sériu troch porážok v rade.

Rangers s nimi v lige naposledy zostali bez bodu pred štyrmi rokmi, odvtedy v šestnástich ligových súbojoch desaťkrát vyhrali a šesťkrát remizovali. Deľbou bodov sa skončilo aj ich zatiaľ posledné meranie síl, v auguste na Easter Road Stadium prišiel glasgowský tím o dva body v 92. minúte, kedy vyrovnával Campbell na 2:2. Jazdci v tom čase dohrávali už len s deviatimi hráčmi po vylúčeniach Lundstrama a Morelosa.

Dnešný duel pre vás komentuje Filip Mentel, štartujeme o 20:55 na PREMIER SPORT 1.