Kto ovládne bitku o postup do play-off?

V stredu večer sme nakoniec kompletné zloženie tímov, ktoré postúpia do vyraďovacej fázy Ligy majstrov, nespoznali. Snehová nádielka v Taliansku spôsobila, že v skupine F sa rozhodne o poslednej miestenke do play-off rozhodne až vo štvrtok. V odloženom zápase si to v priamom súboji o postup rozdajú futbalisti Atalanty Bergamo s hráčmi Villarrealu.

Pred zápasom v Bergame sú na tom o niečo lepšie zverenci Unaia Emeryho, ktorým v Taliansku stačí získať bod. Nerazzuri musia zvíťaziť, inak sa s európskou futbalovou smotánkou rozlúčia. 

Atalanta Bergamo momentálne predvádza v domácej Serie A fantastické výkony, vyhrala päť zápasov v rade. Naposledy zdolala v šlágri kola vedúci Neapol 3:2 a poskočila na štvrté miesto tabuľky. Na AC Miláno stráca po 16. kole štyri body. Teraz potrebujú Bergamaschi potvrdiť formu aj v Európe.  

Žltá ponorka naopak v LaLige výrazne zaostáva za očakávaniami. Nevyhrala ani jeden zápas z posledných troch a patrí jej až 13. miesto v tabuľke. Pokiaľ v jarnej časti nepríde zlepšenie, tak si futbalisti Villarrealu od európskych pohárov nejakú chvíľu odpočinú.  

Villarreal naposledy postúpil zo skupiny v sezóne 2008/09. Čierny kôň posledných ročníkov Serie A sa v klubovej histórii prepracoval medzi európsku futbalovú elitu tretíkrát v rade. V oboch predchádzajúcich edíciách sa Atalante podarilo postúpiť do vyraďovacej fázy.  

Prvý vzájomný zápas na Estadio de la Ceramica víťaza nespoznal. Bod pre Bergamo zachránil v 83. minúte nemecký univerzál Robin Gosens. 

Priamy prenos posledného duelu skupinovej fázy vysielame na stanici PREMIER SPORT 2 od 19:00.