Kto ovládne bitku o Wales?

Premierleagový program v nedeľu obohatíme atraktívnym súbojom v Championship. Sily si v dvanástom kole druhej najvyššej súťaže zmerajú dva najväčšie kluby Walesu.

Ani jednému walešskému celku sa v aktuálnej sezóne nedarí. Swansea City a Cardiff City sa po jedenástom kole nachádzajú na spodných priečkach tabuľky.

Oba celky nazbierali v doterajšom priebehu iba jedenásť bodov. V posledných ročníkoch pravidelne bojovali až do záverečných kôl o postup do Premier League, preto je ich mizerná forma na začiatku sezóny pomerne prekvapujúca.

Swansea vyhrala z posledných piatich duelov iba jeden. Cardiff je na tom ešte horšie, prehral päť duelov v rade s katastrofálnym skóre 1:12!

Kluby z Walesu majú v tejto sezóne okrem iného problém aj so strieľaním gólov. Svetlou výnimkou je útočník Joel Piroe, ktorý strelil z deviatich ligových gólov Swansea päť. Ak sa ale Labute opäť chcú zapojiť do boja o postup, musia mu so strieľaním gólov pomôcť aj jeho spoluhráči.

Vzájomné zápasy sú v posledných rokoch veľmi vyrovnané. Vo väčšine prípadov sú výsledky veľmi tesné. V minulej sezóne sa z víťazstva vždy radovali hostia.

Program Sky Bet Championship 12. kolo 
Swansea City – Cardiff City (komentuje F. Mentel)