Kto postúpi do League One?

V sobotu podvečer spoznáme meno posledného postupujúceho tímu do League One. Vo finále play-off štvrtej najvyššej súťaže si to vo Wembley rozdajú futbalisti Mansfield Town s Port Vale. 

Priamy postup z League Two si v sezóne 2021/22 vybojovali mužstvá Forest Green, Exeter a Bristol Rovers. Doplní ich buď piaty Port Vale, alebo siedmy Mansfield Town, ktorý si miestenku v play-off vybojoval na poslednú chvíľu. Nakoniec to však môže dotiahnuť až do tretej najvyššej ligy v Anglicku. 

Favoritom nebol ani v semifinálovom súboji s Northamptonom. Rivala však dokázal zdolať v oboch súbojoch a zaslúžene postúpil do finále. Jeho dnešný súper sa v prvom kole vyraďovacej fázy vytrápil o niečo viac. V prvom dueli podľahol Swindonu 1:2, v domácej odvete však zvíťazil 2:0 a napokon sa radoval z vytúženého postupu do Wembley.  

Oba tímy sa prezentujú tímovými výkonmi, nespoliehajú sa na jednotlivcov. V tíme Vale sú až traja strelci, ktorí v aktuálnom ročníku dosiahli dvojciferný počet gólov, ani jeden z nich však nestrelil viac ako 12 gólov.  

Kanonier Mansfieldu Rhys Oates vsietil od 29. marca iba jeden gól. Jeho tím to aj napriek tomu dotiahol až do finále play-off, čo len dokazuje, že Nigel Clough má vo svojom výbere viacero ofenzívnych lídrov, ktorí vedia udrieť vtedy, keď to mužstvo najviac potrebuje. 

V základnej časti na seba mužstvá narazili dvakrát. Prvý duel na One Call Stadium v Mansfielde víťaza nespoznal. Súboj skončil remízou 1:1. Odveta vo Vale Parku bola v réžii domácich, aj keď tomu úvodná polhodina nenasvedčovala. Rhys Oates otvoril skóre v 22. minúte, domáci však pred vlastnými fanúšikmi predviedli vynikajúci obrat a nakoniec sa radovali s triumfu 3:1. Hrdinom zápasu sa stal iba 19-ročný útočník Kian Harratt, ktorý strelil v záverečnej štvrťhodine krátko po vystriedaní dva góly. 

Priamy prenos z finálového zápasu Mansfield Town – Port Vale vysielame o 16:55 na PREMIER SPORT 1. Duel bude pre Vás komentovať Filip Mentel. 

Program League Two – finále
PS1 16:55 Mansfield Town– Port Vale (komentuje F. Mentel)