Kto získa miestenku do Premiership?

V pondelok večer je na programe odveta finále play-off o miestenku do ďalšieho ročníka škótskej Premiership medzi St. Johnstone a Inverness Caledonian Thistle.

Prvý súboj sa skončil po dramatickom priebehu remízou 2:2. Favorit duelu si na Tulloch Caledonian Stadium vytvoril v prvej polovici prvého polčasu dvojgólový náskok, udržať si ho však nedokázal. Záver zápasu totiž patril domácim.

Hrdinom prvého stretnutia sa stal Reece McAlear, ktorý strelil v priebehu siedmich minút dva góly. Inverness najmä vďaka nemu živí nádej na návrat medzi elitu.

Svätci sa v každom prípade v McDiarmid Parku pokúsia odvrátiť katastrofu. Napriek spackanému záveru ostávajú favoritom na víťazstvo. Neúspech by bol pre domácich fanúšikov obrovským sklamaním. Najmä po fantastickej jazde ich miláčikov v minulej sezóne, v ktorej získali pohárové double a obsadili 5. miesto v Premiership.

V tejto sezóne však vyhrali iba osem zápasov a obsadili až 11. miesto. Inverness naopak zakončilo sezónu na 3. mieste Championship a v play-off postupne vyradilo Patrick Thistle a Arbroath. Dnes večer čaká futbalistov Inverness posledná prekážka na ceste za návratom do Premiership. Medzi elitou si naposledy zahrali v sezóne 2016/17.

St. Johnstone však nedokázali zdolať ani raz od augusta 2016. Naposledy prehrali v McDiarmid Parku rozdielom triedy 0:3. Momentálne sú však hráči Inverness vo fantastickej forme. Súťažný zápas neprehrali od 19. apríla a vydarený záver prvého duelu im navyše určite dodal potrebné sebavedomie.

Rozhodujúci súboj o miestenku do Premiership vysielame v priamom prenose o 20:55 na PREMIER SPORT 1. Stretnutie bude pre vás komentovať Filip Mentel.