Kto vykročí úspešnejšie za miestenkou do Premiership?

Na Caledonian Stadium uvidíme v piatok večer prvý finálový zápas play-off škótskej Premiership. Inverness Caledonian Thistle privíta v domácom stánku St. Johnstone. 

Hostia zakončili základnú časť Premiership na 11. mieste, zatiaľ čo domáci si zabezpečili účasť vo vyraďovacej fáze vďaka tretiemu miestu v Championship. St. Johnstone sa automaticky kvalifikoval do finále baráže o udržanie. Futbalisti Inverness to mali náročnejšie, vo štvrťfinále museli najskôr zdolať Partick Thistle a následne Arbroath. Obe skúšky napokon zvládli, neprehrali ani jeden barážový duel a postúpili do vytúženého finále. 

V semifinále sa však predsa len poriadne vytrápili. Dvojzápas s Arbroath gólový moment nepriniesol a tak sa muselo predlžovať. Hráči Inverness dohrávali zápas v predĺžení bez dvoch vylúčených hráčov, napriek tomu sa radovali z postupu, o ktorom rozhodli v penaltovom rozstrele.  

Domáci hráči budú vo finále určite sebavedomejší, pretože prehrali iba jeden zápas z posledných dvanástich. Futbalisti St. Johnstone na druhej strane v tejto sezóne vyhrali iba sedem zápasov z tridsiatich troch. 

Pre fanúšikov boli výkony svätcov v prebiehajúcom ročníku určite obrovským sklamaním. Najmä po fantastickej predchádzajúcej sezóne, v ktorej vyhrali oba domáce poháre a navyše obsadili vynikajúce 5. miesto v Premiership. V historickej sezóne si vybojovali aj miestenku do pohárovej Európy. O rok neskôr však môžu zostúpiť do Championship. 

Svätci sa budú spoliehať na vysokú úspešnosť zo vzájomných zápasov. Vyhrali štyri stretnutia z predchádzajúcich piatich, posledné dve rozdielom triedy bez inkasovaného gólu. V nasledujúcom finálovom dvojzápase však budú potrebovať zvíťaziť viac, ako kedykoľvek predtým. 

Prvý finálový súboj o miestenku do Premiership vysielame v priamom prenose o 20:40 na PREMIER SPORT 1. Stretnutie bude pre vás komentovať Karol Jakubovič. 

Škótska Premiership 1. finále play-off
PS1 20:40 Inverness – St. Johnstone (komentuje K. Jakubovič) 

Záznam Sky Bet Championship play-off – 2. semifinále 
PS1 18:15 Port Vale – Swindon Town (D. Mucha)