LaLiga, finále saudskoarabského Superpohára aj semifinále NFL

Nedeľa bude vo vysielaní PREMIER SPORT opäť bohatá.

Od 13:55 budeme na PS1 sledovať súboj španielskej LaLigy medzi trápiacou sa dvojicou klubov Realom Valladolid a Valenciou. Domáci čakajú na bodový zisk už päť zápasov, v ktorých navyše nestrelili ani gól a inkasovali až desaťkrát. AJ preto im v tabuľke patrí predposledná 19. priečka. Netopiere sú na tom o niečo lepšie. V ostatných piatich dueloch získali päť bodov, no od pásma zostupu ich napriek tomu stále delia len tri. Súboj o pre oboch mimoriadne dôležité body komentuje Dalibor Mucha.

S Daliborom Muchom sa pozrieme aj na súboj tímov z opačného konca tabuľky. Siedma Osasuna, ktorá v predchádzajúcich desiatich zápasoch zaknihovala štyri výhry a len tri prehry, privíta na svojom trávniku štvrté Atlético Madrid. To naďalej pokračuje v nevyrovnaných výkonoch, v ostatných piatich zápasoch zaznamenalo 2 výhry, jednu remízu a dve prehry. Pred svojim dnešným súperom má v tabuľke náskok len troch bodov. To, či sa Osasuna bodovo na Atlético dorovná, alebo si Madridčania svoj náskok udržia, prípadne vylepšia, zistíme v priamom prenose PS1 od 16:10.

Tretím chodom dnešného programu z LaLigy bude súboj na Abanca-Balaídos. Od 18:25 na PS1 sa v spoločnosti Karola Jakuboviča proti sebe postavia Celta Vigo a Athletic Bilbao. Domáci aj v tejto sezóne budú bojovať o udržanie v súťaži, aktuálne im so 17 bodmi z 18 zápasov patrí osemnásta priečka. Bilbao má na svojom konte o deväť bodov viac a je stále v hre o pohárové priečky, na ktoré stráca len päť bodov. Kým Celta v minulom kole odchádzala ako porazená z Malorky, Bilbao sa na tento duel naladilo výhro vo Valencii.

Okrem zápasov LaLigy vám v nedeľu ponúkneme aj finále saudskoarabského Superpohára. V ňom sa predstavia dvaja nečakaní účastníci – Al-Ittihad, premožiteľ Ronaldovho Al Nassr a Al Feiha, ktorý sa do boja o trofej dostal na úkor ďalšieho favorizovaného tímu Al Hilal. Bitku o trofej môžete sledovať od 17:55 na PS2.

Ďalšiu dlhú noc majú pred sebou fanúšikovia National Footbal League, ktorá pokračuje už semifinálovými súbojmi. V tom prvom sa od 21:00 na PS2 stretnú Philadelphia Eagles, ktorá nedala šancu NY Giants a San Francisco 49ers, ktoré vyradilo kovbojov z Dallasu. Druhú dvojicu tvorí Kansas City Chiefs, ktorý ukončil púť Jacksonville Jaguars a Cincinnati Bengals, ktorý vystavil stopku Buffalo Bills. Ich zápas môžete sledovať od 00:30 na PS2.