Poradí si West Ham s neobľúbeným rivalom?

Kvôli finále anglického ligového pohára uvidíme v nedeľnom vysielaní televízie PREMIER SPORT iba jeden duel z prostredia Premier League. West Ham United v ňom vyzve neobľúbený Wolverhampton Wanderers.  

V atraktívnom súboji na Olympic Stadium pôjde naozaj o veľa, pretože oba celky majú v tejto sezóne pohárové ambície. V tabuľke rivalov od seba delia iba dva body. 

O niečo lepšie je na tom zatiaľ West Ham, ktorý sa však po dvoch remízach prepadol na šieste miesto tabuľky za Manchester United a londýnsky Arsenal. Wolves je ôsmy, odohral však o jeden zápas menej. 

Vlci nemusia čakať na dohrávku, kladivárov by mohli v tabuľke preskočiť už dnes. V súbojoch s West Hamom sa im v poslednej dobe veľmi darí, vyhrali až päť zápasov z posledných siedmich.  

Uspeli aj pri poslednom meraní síl. V novembri vyhrali na Molineux Stadium 1:0, víťazný gól strelil v 58. minúte mexický snajper Raúl Jiménez. V Londýne zdolali The Hammers naposledy v roku 2020.  

Pri poslednej návšteve Olympic Stadium schytali poriadny výprask. West Ham využil domáce prostredie a zostrelil Wolves celkom jednoznačne 4:0. Podobne jednoznačný priebeh ale dnes poobede neočakávame. 

Kladivári majú siedmu najlepšiu domácu bilanciu v Premier League, v trinástich domácich zápasoch nazbierali 21 bodov. Vlci sa na druhej strane na výjazdoch nestratili, vyhrali sedem zápasov z trinástich.  

Domáci budú mať okrem podpory fanúšikov ďalšiu dôležitú výhodu. V porovnaní s Wolves budú v dnešnom súboji čerstvejší, pretože vlci majú v nohách náročnú dohrávku s Arsenalom, v ktorej navyše neuspeli.

Na Emirates Stadium nakoniec prehrali 1:2, aj keď viedli ešte 82. minúte. Bude zaujímavé sledovať, ako dnes na túto bolestivú prehru zverenci Bruna Laga zareagujú. 

Program 27. kola Premier League
West Ham United Wolverhampton Wanderers (komentuje M. Lukáč)

Záznamy na PREMIER SPORT 1 Sky Bet Championship
17:30 AFC Bournemouth – Stoke City (K. Jakubovič)