Lídra preverí Blackpool, Sheffield s jasnou úlohou 

Kluby z Championship môžu na rozdiel od tímov z Premier League na luxus v podobe voľna zabudnúť. Druhá najvyššia súťaž v Anglicku bude pokračovať súbojmi 29. kola.

V akcii uvidíme okrem iných aj aktuálneho lídra z Londýna. Fulham sa v domácom prostredí pokúsi navýšiť náskok pred dotierajúcim sa Blackburnom. Akutálne majú chalupári o päť bodov viac a jeden zápas k dobru. 

Fulham vstúpil do nového roka na rozdiel od ďalších favoritov na postup vo vynikajúcej forme. Cottagers vyhrali v novom kalendárnom roku všetkých päť stretnutí, do ktorých nastúpili. Najprv splnili povinnosť v FA Cupe a potom získali šestnásť ligových bodov v Championship.  

Blackpool poskočil po dvoch víťazstvách na 14. miesto tabuľky. V prvom vzájomnom stretnutí dokázal Fulham zdolať 1:0, víťazný gól strelil krátko po zmene strán Josh Bowler. Chalupári dostanú ideálnu príležitosť na revanš.  

V rámci sobotňajšieho programu navštívime aj štadión utrápeného Peterborough United. Na London Road podvečer zavíta Sheffield United. Obe mužstvá potrebujú všetky tri body, takže sa môžeme tešiť na zaujímavú bitku.  

Bývalý účastník Premier League sa v tejto sezóne zatiaľ nachádza až na 12. Mieste tabuľky. Na prvú šestku stráca osem bodov. Sheffield však odohral v porovnaní s väčšinou rivalov minimálne o dva zápasy menej. Šance na postup do play-off sú tak pre The Blades stále otvorené. 

Peterborough sa po štvorzápasovej sérii bez víťazstva prepadol do zostupovej zóny. Aby sa z nej dostal, potrebuje aspoň tri body. V prvom vzájomnom zápase dostal nováčik od Sheffieldu poriadnu príučku. Loptu zo svojej siete vyberal až šesťkrát.

Program 29. kola Championship 
PS1 15:55 Fulham FC – Blackpool FC (komentuje K. Jakubovič) 
PS1 18:25 Peterborough United – Sheffield United (K. Jakubovič)