Lídra preverí Burnley, Londýn navštívia aj vlci

Anglická Premier League bude pokračovať zápasmi jedenásteho kola. Šláger uvidíme na Old Trafford, neobídeme však štadióny v Londýne.

Okrem derby v Manchestri zavítame aj do hlavného mesta. Chelsea privíta na Stamford Bridge Burnley a pokúsi sa natiahnuť víťaznú sériu vo všetkých súťažiach na osem zápasov.

Outsider pôjde do zápasu povzbudený prvým víťazstvom v sezóne. V desiatom kole zverenci Seana Dychea zdolali Brentford. S nováčikom si pred vlastnými fanúšikmi poradili po fantastickom prvom polčase 3:1. Napriek tomu sa so siedmimi bodmi nachádzajú až na 18. mieste tabuľky. 

V najbližšom súboji sa od nich bodový zisk neočakáva. V zápasoch s Chelsea pravidelne ťahajú za kratší koniec a navyše inkasujú mnoho gólov. V posledných štyroch zápasoch s The Blues vyberali hráči Burnley loptu zo svojej siete až dvanásťkrát. 

V rovnakom čase sa bude hrať v Londýne aj ďalší zápas. Crystal Palace bude chcieť v domácom prostredí nadviazať na fantastický triumf z Etihad Stadium. Tento raz sa The Eagles do cesty postavia vlci z Wolverhamptonu.

Tí momentálne prežívajú fantastické obdobie. Neprehrali ani jeden zápas z posledných piatich, pričom až v štyroch prípadoch bodovali naplno. Parádna forma ich vyniesla na vynikajúce siedme miesto tabuľky.  

Futbalový program na PREMIER Sport v sobotu zakončíme na štadióne Brightonu. Domáci stratili v posledných týždňoch dych. Nevyhrali ani jeden duel z posledných piatich a prepadli sa na ôsmu priečku tabuľky. O reštart sa pokúsia v súboji s utrápeným Newcastlom

The Magpies sa zrejme viac sústredia na svetlú budúcnosť, ako na mizernú prítomnosť. V aktuálnej sezóne ešte nevyhrali ani jeden duel, nazbierali len štyri body za štyri remízy. Zaslúžene figurujú na predposlednom mieste tabuľky.

Program 11. kola Premier League 
PS1 13:00 Manchester United – Manchester City (komentujú Radotínský, Vrba)
PS1 15:55 Chelsea – Burnley (M. Lukáč)
PS2 15:55 Crystal Palace – Wolverhampton (Vrba)
PS1 18:25 Brighton – Newcastle (Radotínsky)

Záznam
PS1 20:30 Brentford – Norwich (M. Skáčik)