Zvládne úradujúci šampión prvý krok?  

Londýnska Chelsea bude v utorok večer pokračovať vo svojej ceste za obhajobou ušatej trofeje. V osemfinále Ligy majstrov vyzve úradujúceho majstra Ligue 1 LOSC Lille.  

Dejiskom prvého vzájomného zápasu bude Stamford Bridge. The Blues si budú chcieť s ohľadom na náročný program, ktorý ich v blízkej dobe čaká, zabezpečiť postup už v úvodnej 90-minútovke. 

Chelsea nedávno získala ďalšiu prestížnu trofej na Majstrovstvách sveta klubov UEFA. Na úspech už nadviazala aj v Premier League. Generálku na Ligu majstrov v podobe derby s Crystal Palace ale zvládli zverenci Thomasa Tuchela len s odretými ušami. Tri body pre The Blues zabezpečil až v 89. minúte Hakim Ziyech

Úradujúcemu šampiónovi Francúzska sa ani zďaleka nedarí tak, ako v minulom kalendárnom roku. LOSC Lille figuruje v Ligue 1 až na 11. pozícii a k návratu do pohárovej Európy má poriadne ďaleko. 

Na zápas roka sa Francúzi naladili bezgólovou remízou s Metz. V osemfinále sú najväčším outsiderom a bolo by obrovským prekvapením, ak by dokázali na Stamford Bridge uhrať čo i len remízu. Lopta je však guľatá a momentálna forma Chelsea rozhodne nenaháňa strach.  

Utorňajší duel Ligy majstrov si budete môcť vychutnať od 20:15 na PREMIER SPORT 2.