Chelsea proti rivalovi, Liverpoolu navštívi nováčika

Program odštartujeme na olympijskom štadióne v Londýne, kde svoje domáce zápasy od roku 2016 hráva West Ham United. V hlavnom meste privíta prebudený Newcastle United.  

Straky ťahajú najúspešnejšiu sériu v ročníku. Vyhrali tri zápasy v rade, vďaka čomu sa konečne prepracovali zo zostupového pásma. Vo víťazení plánujú pokračovať. 

Kladivári riešia problémy na opačnom konci tabuľky. V tejto sezóne zatiaľ prekonávajú úspech z tej minulej, momentálne sa však dobre namazaný stroj Davida Moyesa mierne zasekol.  

The Hammers vyhrali iba jeden zápas z posledných štyroch. Po poslednej remíze v Leicesteri pustili pred seba v tabuľke Manchester United. Ďalší prenasledovatelia navyše odohrali minimálne o dva zápasy menej, šiesty Arsenal dokonca o tri. 

Pokiaľ chce West Ham dosiahnuť historický úspech a premiérovo sa prebojovať do Ligy majstrov, tak už nemá veľký priestor na zaváhania. Dnes potrebuje za každú cenu potvrdiť úlohu favorita.  

Podobne ako mestský rival West Hamu zo západu. Chelsea sa vracia do zápasového kolotoča Premier League takmer po mesiaci. The Blues ale počas tohto obdobia rozhodne neoddychovali. 

Po víťazstve v 3. kole FA Cupu odcestovali do Abú Zabí na Majstrovstvá sveta klubov. V Emirátoch naplnili papierové predpoklady a do klubovej vitríny priniesli ďalšiu významnú trofej. V lige to však ani zďaleka nie je také pekné, ako by si fanúšikovia modrých predstavovali. 

Pred sezónou sa v modrej časti Londýna skloňoval útok na titul. Po úvodných mesiacoch to vyzeralo nádejne, momentálne sú už šance veľmi mizivé. Chelsea stráca na ManCity priepastných 16 bodov

Jeden zápas majú modrí k dobru, ten ich však z biedy nevytrhne. Namiesto titulu by sa mali sústrediť na rivalov v boji o prvú štvorku. Diabli z Manchestru strácajú na tretie miesto iba štyri body. Na štadióne Crystal Palace jednoducho potrebujú The Blues bodovať naplno.

Ďalšie tri body nevyhnutne potrebuje aj Liverpool, ktorý sa v rámci 26. kola predstaví na domácom trávniku. Privíta klub z opačného konca tabuľky. Na Anfield Road pricestuje Norwich City.  

Ten sa po úspešnej sérii Newcastlu vrátil do zostupového pásma. Na záchranu momentálne Norwich stráca štyri body, odohral však ešte o jedno stretnutie viac, ako väčšina rivalov a situácia vôbec nevyzerá dobre. 

Dnes sa bodový zisk neočakáva. Nováčik ťahá v súboji s Liverpoolom neúspešnú sériu prehier. Okrem štyroch ligových podľahol jednému z najúspešnejších klubov v krajine aj naposledy v ligovom pohári.

Nabitý program zakončíme atraktívnym šlágrom kola. Manchester City privíta na Etihad Stadium londýnsky Tottenham Hotspur. 

Program 26. kola Premier League
PS1 West Ham United – Newcastle  
PS1 Crystal Palace – Chelsea (komentuje K. Jakubovič)
PS2 Liverpool – Norwich
PS1 Manchester City – Tottenham Hotspur (K. Jakubovič)