Liverpool proti orlom, Villans privítajú Everton

Piate kolo anglickej Premier League bude na PREMIER Sport pokračovať ďalšími atraktívnymi zápasmi. V centre diania budú kluby z Liverpoolu.

Populárnejší klub z mesta The Beatles privíta vo svojom chráme londýnsky Crystal Palace. Na Anfield Road bude chcieť Liverpool potvrdiť skvelý výsledok z pohárového zápasu. V Lige majstrov sa The Reds nakoniec podarilo otočiť skóre vo svoj prospech v ostrosledovanom súboji s milánskym AC. Obrat z 1:2 na 3:2 zariadili po zmene strán Mo Salah a kapitán Jordan Henderson.

The Eagles naopak cestujú na Anfield s cieľom udržať si dynamiku a potvrdiť mimoriadne prekvapujúci výsledok z minulého kola. Crystal Palace v domácom prostredí šokoval dovtedy suverénny Tottenham a zdolal ho s prehľadom rozdielom triedy. Dva góly si pri svojom debute pripísal francúzsky kanonier Odsonne Edouard. Na dva zásahy mu stačilo desať minút.

Štatistika zo vzájomných zápasov hovorí v poslednej dobe jasne v prospech domácich. Liverpool vyhral osem zápasov v rade. Posledné tri navyše s hrozivým skóre 13:0!

Everton sa v ďalšom stretnutí po dlhšej dobe pokúsi vyzrieť na Aston Villu. Karamelky naposledy uspeli proti mužstvu z Birminghamu v roku 2016. Odvtedy dvakrát uspeli Villans a dva zápasy skončili remízou. Everton má po štvrtom kole dobré vyhliadky a šance na úspech.

Pod vedením Rafaela Benitéza to zatiaľ šliape ako hodinky. The Toffees vyhrali tri zápasy zo štyroch, premožiteľa ešte nenašli. Stratili iba dva body za remízu s Leeds United. V defenzíve to v každom prípade nie je ideálne. Everton inkasoval v štyroch stretnutiach štyri góly.

Hurá futbal, by sa mohol Evertonu v súboji so stále nebezpečnou Aston Villou vypomstiť. Mužstvo Deana Smitha síce zatiaľ uspelo iba v jednom zápase zo štyroch, stále však disponuje nebezpečnými ofenzívnymi zbraňami, ktoré vedia nepriateľovi poriadne ublížiť.

Porgram ešte pred zápasmi liverpoolskych mužstiev zahájime na Molineux Stadium. Wolverhampton sa pokúsi dosiahnuť pod vedením nového trénera Bruna Laga druhé víťazstvo v sezóne. Proti bude nováčik zo západnej časti Londýna.

Brentford nazbieral v doterajšom priebehu sympatických 5 bodov za víťazstvo a dve remízy. Prvú prehru si pripísal až v minulom kole, v ktorom nestačil na Brighton.

Program 5. kola Premier League na PREMIER Sport
PS1 13:25 Wolverhampton – Brentford (komentujú Radotínský, Vrba)
PS1 15:55 Liverpool – Crystal Palace (komentuje M. Lukáč)
PS1 18:25 Aston Villa – Everton (Radotínský, Vrba)

Záznamy:
PS1 20:30 Manchester City – Southampton (M. Skáčik)
PS1 22:25 Burnley – Arsenal (K. Jakubovič)