Londýnske derby môže poslať Chelsea do čela

V 8. kole Super League budeme svedkami bitky o hlavné mesto Anglicka. Stretnú sa v ňom obhajkyne titulu z Chelsea FC a ich mestský rival Tottenham.

Domáce majú famóznu formu. Od šokujúcej prehry na ihrisku Liverpoolu vyhrali osem zápasov v rade, v lige poltucet so skóre 16:4, v Lige majstrov dva so skóre 9:0. Aj preto ich od pozície lídra aktuálne delí len horšie skóre, zisk čo i len bodu v dnešnom zápase ich vystrelí do čela tabuľky.

Tottenham v predchádzajúcich piatich ligových dueloch striedal výhry s prehrami. Uspel proti Leicestru, Liverpoolu aj Brightonu a nestačil na Arsenal a Man City. Osemgólový triumf nad Brightonom ho posunul na piate miesto hneď za suverénne kvarteto súťaže.

Kvalitatívny rozdiel medzi vedúcou štvoricou a zvyšnými tímami je však zrejmý. Svoje o tom vie aj Tottenham, ktorý s Chelsea predchádzajúcich deväť zápasov vo všetkých súťažiach prehral.

Či The Blues zaokrúhlia počet svojich víťazstiev nad Tottenhamom na desať sa dozvieme v priamom prenose PREMIER SPORT 1 od 13:55. Komentátorom duelu bude Stano Suvák.

Ak máte chuť na najlepší ženský futbal, doprajeme vám aj predkrm a zákusok. Od 12:00 sa totiž vrátime k sobotňajšiemu šlágru medzi Arsenalom a Manchestrom United a po skončení priameho prenosu z Londýna máme pre vás pripravený od 16:00 aj súboj Evertonu s Manchestrom City. Aj tieto zápasy bude komentovať Stano Suvák.