LIVERPOOL VS. CHELSEA

MATCH OF THE WEEK

3. kolo premier league
SOBOTA 18:00
Fanúšik anglickej Premier League dnes má o program postarané. Na programe sú dva atraktívne súboje tímov z „veľkej“ šestky. Šláger kola bude hostiť bájny Anfield Road.

Najočakávanejším zápasom týždňa je jednoznačne bitka v chráme Liverpoolu. Na Anfield Road pricestuje ambiciózna Chelsea. Obe mužstvá majú opäť len tie najvyššie ambície a patria k hlavným favoritom na zisk titulu. Do novej sezóny navyše vkročili vo veľkom štýle, takže sa máme rozhodne na čo tešiť.


The Reds zvládli na úvod dve povinné jazdy. Nováčika z Norwichu zostrelili rozdielom triedy, s Burnley si poradili 2:0. Až v treťom kole však zverencov Jurgena Kloppa čaká skutočný test.

Obranu v čele s uzdraveným Virgilom Van Dijkom preverí útok úradujúceho majstra Európy, ktorý je navyše posilnený hviezdnym Romelom Lukakuom. Belgický snajper úvodný zápas s Crystal Palace nestihol. Derby s Arsenalom si už ale ujsť nenechal a urobil dobre. Už v 15. minúte ho rozhodol svojim prvým gólom v modrých farbách.

Chelsea má rovnako ako Liverpool po dvoch zápasoch skóre 5:0. Typická deviatka Thomasovi Tuchelovi v minulej sezóne nesmierne chýbala. Už po prvom zápase môžeme s určitosťou povedať, že tento problém nemecký stratég vyriešil. Od Chelsea preto očakávame veľa.

Fanúšikovia Liverpoolu sú po letnom prestupovom období mierne skeptickí. Zatiaľ čo všetci najväčší rivali mohutne posilovali, Klopp získal „iba“ stopéra Ibrahima Konatého z Lipska.

Aj keď sa očakávalo, že nemecký tréner bude hľadať náhradu za Georginia Wijnalduma, vyzerá to tak, že nik ďalší už nepríde. Liverpool má ale dostatočne kvalitný káder na to, aby opäť bojoval o tie najvyššie priečky. Musí sa ale spoliehať na to, že sa mu žiadny kľúčový hráč nezraní.


Pre fanúšikov je dobrým znamením, že zápasy Liverpoolu s Chelsea v poslednej dobe nekončia remízou. Z posledných piatich ligových duelov vyhral Liverpool štyri, naposledy sa však radovali The Blues. Na Anfielde zvíťazili po góle Masona Mounta z prvého polčasu najtesnejším gólovým rozdielom.

Gólovú prestrelku neočakávame ani dnes. Obe mužstvá budú hrať opatrne a nebudú hru bezhlavo otvárať. Celý futbalový svet sa teší najmä na súboje Van Dijk – Lukaku. Práve tie môžu byť v konečnom dôsledku rozhodujúce.

Šláger kola odštartujeme v našom vysielaní už o 18:00 televíznym štúdiom s Marekom Skáčikom. Tento raz si do neho pozval Andreja Perneckého. Duel budú komentovať Petr Svěcený a Jiří Vrba.
VYSIELAME