MAN. UNITED vs. NEWCASTLE

MATCH OF THE WEEK

4. kolo premier league
SOBOTA 15:30
V šlágri kola sa Manchester United pokúsi dosiahnuť tretie víťazstvo v sezóne. Na Old Trafford privíta Newcastle United a celý futbalový svet verí, že pri tom bude aj Cristiano Ronaldo.

Sobotný deň bude minimálne v športových médiách patriť jedinému mužovi. Manchester United očakáva návrat strateného syna. Do anglickej Premier League sa vracia Cristiano Ronaldo, ktorý by si mal podľa viacerých zdrojov odbiť svoj druhý debut v divadle snov proti Newcastlu United.

Ten prvý si v červenom drese pripísal 16. augusta 2003 proti Boltonu. Prvý gól strelil v novembri toho roku do siete Portsmouthu. Počas prvého pôsobenia na Old Trafford zaznamenal hviezdny Portugalčan 196 štartov, strelil 84 gólov a pridal 34 asistencií. Teraz sa pokúsi štatistiky zveľadiť.


Je však otázne, či nastúpi v základnej zostave, alebo z lavičky. Fyzicky však, ako ho poznáme, bude určite stopercentne pripravený. Ole Gunnar Solksjaer ho len ťažko udrží na lavičke. Bez ohľadu na to, či Cristiano Ronaldo nastúpi, alebo nie, budú červení diabli favoritom na tretí trojbodový zápis v sezóne. Pred reprezentačnou prestávkou uspeli na Molineux Stadium, kde si poradili s Wolves 1:0.

Newcastle naopak patrí po úvodných troch kolách k najhorším tímom tabuľky. Cez leto sa v kádri Steva Brucea veľké zmeny neudiali, vyzerá to tak, že The Magpies čaká ďalší náročný ročník.

Straky si pokúsia zobrať príklad od svojho posledného súpera, s ktorým sa v domácom prostredí podelili. Svätci zo Southamptonu dokázali Manchester United obrať o dva body. Newcastlu sa ale nepodarilo bodovať ani v jednom vzájomnom zápase s diablami z posledných troch.

Pre Red Devils pôjde zároveň o generálku na úvodný zápas skupiny Ligy majstrov. V utorok 14. septembra privíta hviezdami nabitý Manchester United švajčiarsky Young Boys Bern.

Zápas týždňa samozrejme odvysielame aj s našim predzápasovým štúdiom. Marek Skáčik v ňom tento raz privíta Jána Novotu. Ostrosledovaný duel bude pre vás komentovať Matúš Lukáč.
VYSIELAME