Manchester je modrý, Vydra šokoval lídra (Premier League 11. kolo)

Bitka o Manchester mala očakávaný priebeh a nakoniec aj výsledok. Mužstvo Pepa Guardiolu kontrolovalo celé derby a s veľkým prehľadom dokráčalo k zaslúženému víťazstvu.

Skóre sa menilo už po siedmich minútach zápasu. Nešťastný vlastný gól si strelil Eric Bailly. Diabli boli smerom dopredu totálne bezzubí, Ederson bol bez práce. Citizens vycítili šancu zvýšiť svoj náskok a podarilo sa im to ešte v prvom dejstve.

Na 2:0 z pohľadu hostí upravil Bernardo Silva. Kritizovaný Ole Gunnar Solskjaer opäť nedokázal na vývoj zápasu zareagovať a Sky Blues si bez väčších problémov dokráčali za siedmym víťazstvom v sezóne.

Líder tabuľky nečakane zaváhal v domácom prostredí. Chelsea privítala na Stamford Bridge Burnley a v prvom polčase mohla viesť s prehľadom minimálne 3:0. Do čierneho sa však trafil iba Kai Havertz a to nakoniec nestačilo. Chelsea doplatila na nízku efektivitu. V 79. minúte potrestal The Blues český útočník Matěj Vydra. Chelsea napriek tomu ostáva aj po 11. kole na prvom mieste.

Dobrú formu naopak potvrdil druhý londýnsky celok. Crystal Palace nadviazal na fantastický úspech z minulého kola, v ktorom prekvapil obhajcu trofeje z Manchestru. V Selhurst Parku si The Eagles rovnakým pomerom 2:0 poradili aj s nebezpečnými Wolves a ukončili ich päťzápasovú sériu bez prehry.

V 11. kole neuspel ani druhý západolondýnsky celok. Brentford v súboji nováčikov podľahol Norwichu City 1:2. Kanáriky si pripísali prvé víťazstvo v sezóne a odlepili sa z dna ligovej tabuľky.