Milánske AC potrebuje proti suverénnemu Liverpoolu bodovať

Boje v skupine B aktuálneho ročníka Ligy majstrov vyvrcholia pikantným súbojom aktuálneho lídra Serie A s druhým tímom Premier League.

V tabuľke LM je však postavenie milánskeho AC a Liverpoolu diametrálne odlišné. The Reds jej kraľujú bez straty jediného bodu so skóre 15:5 a už v predstihu majú istotu nielen miestenky do jarnej fázy, ale aj toho, že do nej pôjdu ako víťaz skupiny. Aj preto je otázne, koho Jürgen Klopp pred mimoriadne náročným záverom roka v domácej súťaži nechá oddychovať.

Pre rossoneri to naopak bude zápas o všetko. Nečakaný triumf v predchádzajúcom kole na trávniku madridského Atlética ich vrátil do hry o účasť v pohárovej Európe aj v novom roku. Istotu však stále nemajú. Aktuálne totiž na druhé Porto Milánčania strácajú bod a pred Atléticom sú len vďaka lepšiemu skóre.

Ak sa nechcú pozerať na priebeh paralelne hraného duelu v Portugalsku, bez ohľadu na jeho výsledok im pohárovú jar s určitosťou zabezpečí triumf nad anglickým klubom. Rozhodovať sa už bude len o tom, či by to bolo naďalej v LM alebo už v Európskej lige.

V predchádzajúcich troch vzájomných zápasoch, vrátane dvoch duelov na International Champions Cupe, však vždy triumfovali The Reds. Pred Milánčanmi, ktorí proti Liverpoolu uspeli naposledy pred vyše 15 rokmi, tak stojí mimoriadne náročná úloha.

Či im ju Kloppovci očakávanými zmenami v zostave uľahčia, alebo skôr naopak sťažia, sa dozvieme dnes večer od 20:20 v priamom prenose PREMIER SPORT 2.