Nadviaže Leeds na posledný úspech?

Program 30. kola Premier League zahájime piatkovým súbojom na Molineux Stadium. Pohárovú Európu naháňajúci Wolverhampton Wanderers privíta vo svojom chráme utrápený Leeds United

The Whites minulý víkend konečne ukončili čakanie na bodový zisk. V domácom prostredí zaknihovali prvé víťazstvo pod vedením nového trénera Jesseho Marscha. Opäť to ale z ich strany nebola žiadna sláva, s posledným Norwichom si aj s veľkým šťastím poradili len tesne 2:1.  

Na Elland Road to bola nakoniec poriadna dráma, kanáriky dokázali v nadstavenom čase vyrovnať a vyzeralo to na ďalšiu zbytočnú stratu domácich. 

Leeds ale nakoniec v neuveriteľnom závere predsa len strhol víťazstvo na svoju stranu. O dôležitom triumfe rozhodol v posledných sekundách nadstavenia mladučký žolík Joe Gelhardt, ktorý skóroval len par sekúnd po vystriedaní.  

Na víťaznú nôtu sa minulý týždeň naladili aj vlci. Po troch prehrách v rade vyhrali za tri dni hneď dva ligové zápasy. Najprv predviedli v domácom prostredí gólový koncert, keď na Molineux zostrelili Watford 4:0. O tri dni neskôr uspeli aj v Goodison Parku. Víťazstvo s Evertonom zariadil obranca Conor Coady

Odkedy sa Leeds vrátil do Premier League, čelil Wolverhamptonu trikrát. Ani v jednom prípade neuspel. Víťazstvo domácich sa na základe aktuálnej formy neočakáva ani dnes večer. 

Program 30. kola Premier League
PS1 Wolverhampton Wanderers – Leeds United (komentuje M. Lukáč)