Napravia si Hibs chuť?

V nedeľu na obed pokračuje skupinová fáza škótskeho Ligového pohára. O ďalšie dôležité body v skupine zabojuje slávny Hibernian. Tentokrát bude čeliť klubu zo štvrtej najvyššej súťaže. 

V domácom prostredí ho privíta klub Bonnyrigg Rose, ktorý v najstaršej domácej pohárovej súťaži odohral zatiaľ iba jeden zápas, v ktorom si prekvapujúco poradil s treťoligovým Clyde.  

Aj prvoligový Hibernian vstúpil do súťaže úspešne. Podobne ako ich dnešný súper si poradili s Clyde, ktorému nastrieľali dokonca päť gólov. V druhom stretnutí však Hibs dostali nečakanú facku od treťoligového Falkirku, čím si skomplikovali cestu do play-off.  

Dnes musia jednoznačne potvrdiť úlohu favorita a nič iné, ako víťazstvo sa od nich ani neočakáva. Bonnyrigg sa v poslednej sezóne len tak tak udržal vo štvrtej najvyššej súťaži, keď uspel v baráži. Prehru s poloamatérskym klubom by fanúšikovia Hibernian tesne pred začiatkom ligovej sezóny niesli naozaj ťažko.  

Dnešní rivali na seba naposledy narazili v škótskom pohári v sezóne 2016/2017. Vtedy z toho bolo jasné a pamätné víťazstvo Hibs. V Tynecastle Parku zostrelili outsidera 8:1.  

Zápas je na programe o 15:55 v New Dundas Parku. V priamom prenose vám ho ponúkneme na PREMIER SPORT 1. Súboj bude komentovať Róbert Kmeťo.  

Škótsky ligový pohár
15:55 PS1 Bonnyrigg Rose – Hibernian (komentuje Róbert Kmeťo)