Napravia si Rovers chuť a vrátia sa do boja o play-off?

Ako si pokaziť sezónu za jeden mesiac. Aj tak by sa dalo charakterizovať to, čo momentálne „predvádza“ Blackburn.

Rovers v apríli odohrali v Championship poltucet zápasov, ani v jednom však nevyhrali a pripísali s v nich len štyri body za remízy. V tabuľke sa zosunuli na ôsmu priečku a pred sebou majú mimoriadne náročný program, keď okrem už postupujúceho Burnley vyzvú o čo najlepšie miesto v play-off bojujúci Luton a na záver si sily zmerajú s ďalším tímom, ktorý vypadol z play-off pozícií Millwallom.

Všetko ale mohlo byť úplne inak, keby v predchádzajúcich dvoch dueloch zvládli závery. Blackburn doma s Coventry inkasoval vyrovnávajúci gól v 95. minúte od brankára Wilsona a v Prestone po zahodení tutovky inkasovali Rovers z poslednej akcie zápasu, keď vlastného brankára prekonal v 94. minúte Hyam. S týmito štyrmi zbytočne stratenými bodmi by boli zverenci Jon Dahl Tomassona piati so štvorbodovým odstupom od nepostupového siedmeho miesta.

Šancu oživiť svoje nádeje bude mať Blackburn v domácom zápase s lídrom súťaže. Burnley očividne záver ročníka už vypúšťa, v predchádzajúcich troch stretnutiach len dvakrát remizovalo a naposledy doma nečakane prehralo s o záchranu bojujúcim QPR.

Kým hostí však ani prípadná ďalšia strata mrzieť až tak nemusí, pre domácich by mohla znamenať výraznú komplikáciu v boji o play-off. Ako to nakoniec dopadne sa dozvieme od 20:55 v priamom prenose PREMIER SPORT 1, ktorý bude komentovať Filip Mentel.

Aj dnes vám ako predkrm na PREMIER SPORT 1 ponúkneme záznam semifinálovej bitky King’s Cupu medzi Al Nassr a Al Wehda. Od 17:05 ju komentuje Martin Petro.

A aby toho nebolo málo, od 20:55 na PREMIER SPORT 2 odštartujeme aj play-off basketbalovej Euroligy. V našom priamom prenose na seba narazia tretí tím po základnej časti Real Madrid a Partizan Belehrad, ktorý medzi najlepšiu osmičku postúpil zo šiestej priečky.

Tímy sa stretnú po necelom mesiaci, v závere základnej časti v Belehrade nečakane triumfoval Partizan po výsledku 104:90.