Natiahne Brentford víťaznú šnúru? 

Víkendový program Premier League narušil FA Cup. V nedeľu sú preto na programe iba dve ligové stretnutia. Okrem šlágra kola na severe Londýna uvidíme aj súboj tabuľkových susedov v Leicesteri. 

Domáci Leicester City privíta vo svojom chráme ligového nováčika. Na King Power Stadium priletia včielky z Londýna, ktoré plánujú natiahnuť víťaznú sériu na tri zápasy. 

Brentford si v posledných kolách výrazne polepšil, keď porazil dvoch priamych konkurentov v boji o záchranu. Najprv uspel v Norwichi 3:1, vynikajúci výkon podal vzápätí aj v domácom zápase s Burnley, ktorý napokon ovládol 2:0. Včielky aktuálne disponujú osembodovým náskokom. 

So situáciou tak môžu byť deväť kôl pred koncom ročníka spokojné. Je veľká pravdepodobnosť, že vo svojej prvej sezóne v Premier League v histórii vybojujú The Bees vysnívanú záchranu.  

Dnešný rival určite takou spokojnosťou nehýri. Leicester mal po posledných ročníkoch pohárové ambície, v skutočnosti však nazbieral iba o tri body viac ako Brentford a je na 12. mieste tabuľky. 

Dôležitým faktom ale je, že Foxes odohrali až o tri stretnutia menej. V prípade, že vyhrajú všetky tri dohrávky, tak by sa ešte mohli zapojiť do boja o poháre, aktuálna forma tomu ale vôbec nenasvedčuje. 

Leicester totiž vyhral iba dva zápasy z posledných ôsmich. Naposledy nestačil na Arsenal. Vyzerá to tak, že sa výber Brendana Rodgersa bude sústrediť na pohárový úspech.  

Líšky síce v strede týždňa podľahli francúzskemu Rennes 1:2, ale aj napriek tomu postúpili do štvrťfinále Európskej ligy. V ďalšom kole si pomerajú sily s holandským PSV Eindhoven.  

Dnes sa v každom prípade budú sústrediť na ligu. V domácom prostredí sa pokúsia bodovať naplno, tak ako pri prvom vzájomnom stretnutí sezóny. V októbri zdolali Brentford na jeho štadióne 2:1. Víťazný gól strelil v 74. minúte James Maddison

Program 30. kola Premier League
PS1 Leicester City – Brentford FC
PS1 Tottenham hotspur – West Ham United (komentujú K. Jakubovič, M. Lukáč)