Natiahne West Brom víťaznú sériu?

Už v piatok večer odštartujeme na Premier Sport ďalší futbalový víkend. Program zahájime na štadióne jedného z najväčších sklamaní aktuálneho ročníka Championship

Emotívneho návratu do Barnsley sa dočká Valerien Ismael. Na Oakwell tento raz nepovedie domáce FC, ale ambiciózny West Bromwich Albion, s ktorým má v pláne postúpiť do Premier League. 

The Baggies donedávna figurovali na mieste zaručujúcom postup, v novembri sa ale po štyroch stratách v rade prepadli na tretie miesto tabuľky. Menšiu krízu sa im už ale podarilo zažehnať. V decembri zvládli obe ligové stretnutia a naplno využili zaváhania Fulhamu a Bournemouthu. Po víťazstve 2:1 v Coventry si naposledy v domácom prostredí poradili aj s Readingom. 

Barnsley patrilo v minulom ročníku medzi najväčšie prekvapenia ročníka. Práve pod vedením aktuálneho trénera West Bromu sa prebojovalo až do play-off Championship. Historický postup sa však nekonal, Barnsley vypadlo už v semifinále, v ktorom nestačilo na Swansea.

Čo by za podobný osud dalo v tomto ročníku. V ňom sa zatiaľ Barnsley nesmierne trápi, figuruje až na predposlednom mieste tabuľky. Horšie je na tom len Derby, ktorému však pred sezónou odpočítali 21 bodov kvôli finančným problémom. Na záchranu Barnsley aktuálne stráca už osem bodov a v novom roku bude mať čo robiť, aby vybojovalo záchranu.  

Program kola Championship 
Barnsley – West Bromwich
 (komentuje K. Jakubovič)