Huddersfield vyzve vo finále Nottingham (Championship – play-off)

V utorok večer sme v odvetnom semifinálovom súboji play-off Championship spoznali druhého finalistu. Huddersfield Town nakoniec vyzve vo Wembley Nottingham Forest.

S domácimi to však po 90. minútach nevyzeralo dobre aj napriek tomu, že do odvety vstupovali s jednogólovým náskokom. Na Bramall Lane zvíťazili 2:1. Podaril sa im aj vstup do domáceho zápasu, skóre už v 19. minúte otvoril talentovaný Brennan Johnson.

Šable zo Shefieldu však po zmene strán predviedli vynikajúci obrat. Do čierneho sa trafili Morgan Gibbs-White a následne škótsky záložník John Fleck. Viac gólov nepadlo a išlo sa do predĺženia. Ani nadstavený čas rozuzlenie nepriniesol a rozhodnúť museli obľúbené pokutové kopy.

V penaltovom rozstrele zlyhali až traja hráči Sheffieldu, zatiaľ čo domáci len raz. Po nesmierne dramatickom semifinále sa nakoniec z postupu do londýnskeho finále radovali hráči Nottinghamu, ktorých o pár dní čaká posledná prekážka v podobe Huddersfieldu.