Old Firm Derby, boje o poháre aj záchranu a tiež americký futbal

Sobota bude na PREMIER SPORT opäť pestrá.

Od 11:30 sa na PS1 vrátime k úvodnému zápasu play-off anglickej League One o postup do Championship, v ktorom sa proti sebe postavili Peterborough a Sheffield Wednesday. Komentuje Karol Jakubovič.

O 13:25 zamierime na PS1 do Škótska, kde je v Premiership na programe jedno z najznámejších derby sveta. Súboj glasgowských klubov Rangers a Celticu napíše ďalšiu kapitolu. Zelenobieli majú svoju misiu splnenú, už štyri kolá pred koncom nadstavbovej časti majú 53. majstrovský titul v histórii istý. Bude zaujímavé sledovať, ako ich ako šampiónov privíta na svojom trávniku ich úhlavný rival. Duel s vami bude sledovať Filip Mentel.

S Filipom sa následne presunieme do Nemecka. V Bundeslige od 15:25 v priamom prenose PS1 na seba narazia tímy, ktorým záver sezóny príliš nevychádza. Obaja ašpirovali na miestenku do pohárovej Európy, tri kolá pred koncom sa však zdá, že ju napokon nemusí získať ani jeden. Frankfurt síce postúpil do finále DFP Pokalu, v lige ale nevyhral už desať zápasov, z ktorých získal len päť bodov a na šiesty Bayer stráca päť bodov. Mainz z ostatných piatich kôl nazbieral päť bodov. Nečakaná výhra nad Bayernom mu však ako keby uškodila, vo Wofsburgu prehral rozdielom triedy a následne doma nestačil na zachraňajúce sa Schalke. Strata 1. FSV na pohárové priečky je aktuálne trojbodová.

V Serie A dôjde od 17:55 v priamom prenose PS1 k súboju tímov z opačných koncov tabuľky. Spezia, ktorá je po 34 kolách na zostupovej 18. priečke s trojbodovou stratou na Veronu, privíta piate AC Miláno. Rossoneri strácajú od miestenku do Ligy majstrov dva body, no zároveň si musia strážiť aj chrbát, o tri body za nimi je duo Atalanta a AS Rím. Komentuje Martin Petro.

O 19:25 na PS2 sa pozrieme na zápas amerického futbalu. V Snapback Lige si sily zmerajú dva najlepšie tímy skupiny Západ Vysočina Gladiators a Znojmo Knights.