Orly letia do Leedsu, ďalší pokus Newcastlu o prvý triumf

Elitná anglická futbalová súťaž má na programe vložené 14. kolo.

Odštartujeme ho na štadiónoch dvoch utrápených celkov. Leeds United bol v minulom ročníku veľkým oživením Premier League, v tejto sezóne však výrazne zaostáva za očakávaniami. 

Po trinástich odohraných zápasoch figuruje len tesne nad zostupovým pásmom, pred Burnley má trojbodový náskok, The Clarets však majú jeden zápas k dobru.  

Situácia je naozaj kritická. Výber Marcela Bielsu sa prezentuje ofenzívnym poňatím hry, v aktuálnom ročníku sa ale útok nesmierne trápi v koncovke, čo ho stojí veľký počet bodov.  

Hernú i streleckú prevahu mali The Whites napríklad aj proti takým súperom, ako sú Leicester a Tottenham. V domácom súboji s The Foxes vyslali hráči Leedsu na Schmeichelovu bránu až 18 pokusov, v sieti ale skončil iba jeden a Leeds sa musel nakoniec uspokojiť s bodom.

Na severe Londýna prestrieľali hráči Leedsu Tottenham v pomere 18:13, nakoniec si však po prehre 1:2 neodniesli z hlavného mesta ani bod. Remizovali aj cez víkend v Brightone, na Amex Stadium sa nepresadili ani raz. Bielsa by sa mal zamyslieť a čím skôr ofenzívu oživiť.  

V ďalšom stretnutí narazí biely tím z Leedsu na nevyspytateľný Crystal Palace. Angažovanie Patricka Vieiru zatiaľ prináša ovocie, orly hrajú atraktívny futbal a navyše zbierajú aj cenné body. Po trinástich kolách im patrí 11. miesto v tabuľke a dnes budú na základe formy favoritom na víťazstvo. 

Alternatívou bude súboj o všetko na PREMIER SPORT 2. V St. James‘ Parku sa pobijú o nesmierne dôležité tri body dva najslabšie tímy v súťaži. Domáci Newcastle United sa pokúsi o prvý triumf v sezóne, do cesty sa mu tentoraz postaví Norwich City.  

Kanárikom sa podarilo v tejto sezóne uspieť už dvakrát, na konte však majú iba o tri body viac ako The Magpies. Oba tímy potrebujú víťazstvo, takže môžeme očakávať typický ostrovný futbal s množstvom osobných súbojov. Posledný vzájomný duel sa skončil bezgólovou remízou, tá by ale v súčasnosti nepomohla ani jednému z rivalov v boji o záchranu.  

Program 14. kola Premier League
20:25 PS2 Newcastle – Norwich (komentujú Radotínský a Kaiser)
21:10 PS1 Leeds – Crystal Palace (K. Jakubovič)