Oživia Rovers nádeje alebo Luton potvrdí tretie miesto?

O bodku za 45. kolom anglickej Championship sa postarajú dva tímy z hornej polovice tabuľky. Aktuálne deviaty Blackburn Rovers doma privíta tretí Luton Town.

Domáci od konca januára až do začiatku marca ťahali 11-zápasovú sériu bez prehry vo všetkých súťažiach, no potom sa dostali do neuveriteľného kŕča. Vypadli z FA Cupu a z deviatich ligových stretnutiach vyhrali jediný raz a nazbierali iba sedem z 27 možných bodov. Z výborne rozbehnutého ročníka tak už po dnešku môže byť obrovské sklamanie.

Rovers momentálne s dnešným zápasom k dobru strácajú na miestenku do play-off tri body a ak proti Lutonu neuspejú, vzhľadom na ich zlé skóre (Blackburn -3, šiesty Millwall +8) budú mať po sezóne.

Hostia ale napriek istote účasti v play-off stále majú o čo hrať. Rovnako ako ich prenasledovateľ Middlesbrough nastúpia ešte na dva duely a keďže ich náskok pred Boro je štvorbodový, môžeme byť svedkami drámy do posledného kola.

Rozhodnutie ale môže priniesť už dnešok. Ak Boro neuspeje popoludní na trávniku o záchranu bojujúceho Rotherhamu, bude Luton nastupovať v Ewoon Parku s istotou tretieho miesta. Ak ale Carrickovci zabodujú naplno, náskok Lutonu sa zmenší na jeden bod a len výhra u Rovers im zabezpečí v predstihu tretie miesto.

Atraktívnu bitku môžete sledovať od 18:25 na PREMIER SPORT 1, komentovať bude Karol Jakubovič.