Peterborough vyzve Derby, Manchester United bude čeliť West Hamu

V sobotu sa na PREMIER SPORT zameriame na futbalové dianie v Anglicku.

Jeden je tesne pod čiarou a druhý tesne nad ňou. V tabuľke siedmy Peterborough United delia štyri body od priečok znamenajúcich účasť v play-off o Championship. Má však zápas k dobru a môže svoje manko na Bolton zmenšiť na jediný bod. Jeho súperom v ňom ale bude Derby County, ktoré je aktuálne piate a od Peterborough ho rovnako delia len štyri body.

Vo vzájomnom súboji tak potrebuje rovnako bodovať, aby si svoj náskok udržalo. To sa mu v predchádzajúcich meraniach síl darilo, vo februári 2022 ešte v Championship vyhralo doma 1:0, v auguste už v League One rovnako pred svojimi fanúšikmi 2:1. Na Weston Homes Stadium, domácom štadióne Peterborough, to ale baranom zas až tak nejde. Ostatné štyri duely tu prehralo a posledný bodový zisk na tomto ihrisku zaznamenali ešte v januári 2010. Kto sa bude tešiť tentokrát? To sa dozvieme s Karolom Jakubovičom od 15:55 na PREMIER SPORT 1.

Aj od 18:25 zostaneme na ostrovoch, na PREMIER SPORT 1 vám opäť v sprievode Karola Jakuboviča ponúkne súboj ženskej FA Super League, v ktorom sa proti sebe postavia Manchester United a West Ham United. Kým domáce hráčky naháňajú v boji o titul Chelsea, kladivárky sa pohybujú v strede tabuľky a aktuálne sa trápia, keď vo všetkých súťažiach nevyhrali už päť zápasov a z predchádzajúcich štyroch odchádzali ako porazené. Červené diablice naposledy v lige nezvládli dôležitý duel na ihrisku Chelsea, kde prehrali tesne 0:1 a West Ham sa javí ako ideálny súper na reštart.